هم رسان: مدیر کل فیس بوک به تازگی دیدگاه های خود را در مورد نحوه فعالیت این رسانه در انتخابات آینده تشریح کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، فیس بوک اخیراً اعلام کرد کمپین گمراه سازی روسیه بیش از 120 میلیون نفر از اهالی ایالات متحده آمریکا را پیش از انتخابات ریاست جمهوری به سمت خود کشانده است. هدف از این کمپین ها انتشار دیدگاه های تفرقه انداز در میان رأی دهندگان بود که باعث ایجاد دو قطب و تغییر جو انتخابات شد. از آنجایی که این شرکت به اقدامات خود برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در پلتفرم و اعمال الزامات بیشتر در مورد افشای حقایق برای تبلیغ کنندگان سیاسی ادامه می دهد، مارک زاکربرگ مدیرکل فیس بوک، گفته در مورد جلوگیری از دخالت های خارجی مشابه در انتخابات ایالات متحده در آینده با جدیت تمام عمل خواهد کرد.

برخورد قاطعانه زاکربرگ در مورد جلوگیری از مداخلات انتخاباتی در آیندهزاکربرگ در یک کنفرانس تلفنی با سرمایه گذاران اعلام کرد فیس بوک درباره قانون شفاف سازی تبلیغات های سیاسی همکاری هایی با کنگره دارد. او درباره این قانون می گوید: «به عقیده من این قانون خوبی است البته اگر به خوبی اعمال شود.»
زاکربرگ از اینکه روس ها از فیس بوک برای گسترش ظن و بدگمانی استفاده کنند احساس نگرانی می کند. او کار آنها را غلط خواند و اعلام کرد به هیچ وجه در مقابل اقدام آنها ساکت نمی نشیند. مدیر عامل فیس بوک همچنین تکرار کرد تعداد کارکنان بخش امنیتی فیس بوک را به 20000 نفر افزایش خواهد داد.
همچنین این شرکت قصد دارد در فناوری هوش مصنوعی بهتری سرمایه گذاری کند تا از بروز اتفاقاتی نظیر این جلوگیری کند. زاکربرگ وعده داده با ایجاد همکاری های گسترده تر با کنگره و جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا از احتمال تکرار کمپین های گمراه سازی 2016 جلوگیری کند.