هم رسان: شرکت ZTE شاید حضور قدرتمندی در نمایشگاه CES 2018 نداشت اما این شرکت به تازگی اعلام کرده اوایل سال 2019 از گوشی هوشمند خود مجهز به اینترنت 5G رونمایی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اندروید آتوریتی، «Lixin Cheng» مدیر عامل شعبه آمریکایی این شرکت در گفت وگو با بلومبرگ تأیید کرده این دستگاه اواخر امسال یا اوایل سال آینده میلادی معرفی خواهد شد. البته این امر بستگی به دسترسی به شبکه های 5G و تراشه های مورد نیاز دارد. در حال حاضر دسترسی به شبکه اینترنت 5G امکان پذیر نیست، البته اپراتورهای AT&T و Verizon اعلام کرده اند تا پایان سال 2018 شبکه های 5G خود را ارائه خواهند کرد.
از طرفی اپراتورهایی همچون Sprint و T-Mobile نیز اعلام کرده اند به احتمال زیاد شبکه اینترنت 5G را به ترتیب در اواخر سال 2019 و 2020 در دسترس قرار خواهند داد.
بنابراین دسترسی به شبکه 5G می تواند برنامه های شرکت ZTE را تحت تأثیر قرار دهد. ضمن اینکه برنامه ZTE به شرکت کوالکام نیز وابسته خواهد بود و باید منتظر باشد تا کوالکام تراشه جدیدی را با پشتیبانی از این شبکه عرضه کند.

ZTE اولین گوشی هوشمند مجهز به 5G را رونمایی می کندالبته یکی از مهمترین موانع در این مسیر لایحه اخیری است که در صورت تصویب آن ارائه سرویس های هوآوی و ZTE در آمریکا ممنوع می شود. اما چنین موانعی مطمئناً شرکت ZTE را از تلاش برای ارائه تبلت ­های مجهز به 5G یا اینترنت بی سیم خانگی و همچنین گوشی های 5G دلسرد نخواهد کرد.
ZTE اولین شرکتی خواهد بود که گوشی مجهز به 5G را تولید و عرضه خواهد کرد. البته سایر شرکت ها نیز برنامه های در این زمینه دارند به عنوان مثال سامسونگ با همکاری Verizon تصمیم به ارائه اینترنت خانگی 5G در برخی از مناطق کالیفرنیا دارد و اپل نیز برای ارائه شبکه 5G در گوشی های آینده آیفون با اینتل همکاری می کند.