هم رسان: دو سال پیش یوتیوب نسخه یوتیوب کودکان (YouTube Kids) را ارائه کرد؛ این نسخه اساساً نسخه‌ای است که به صورت اختصاصی برای کودکان طراحی شده و به همین جهت فیلم‌های عجیب یا نامناسب معمول یوتیوب در آن نمایش داده نمی‌شود. اما فیلم‌های نامناسب هم به YouTube Kids راه پیدا کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این اتفاق در گذشته نیز رخ داده بود و اخیراً نیز دوباره تکرار شده است. گزارش‌های نیویورک تایمز و مدیوم اسنادی را ارائه می‌دهند که نشان می‌دهد فیلم‌های نامناسب چگونه از فیلترهای YouTube Kids عبور کرده‌اند. خوشبختانه یوتیوب متوجه این مشکل شده و در حال اجرای سیاست جدیدی است که می‌تواند در آینده از کودکان در مقابل محتواهای نامناسب محافظت کند.

یکی از این تغییرات ویژگی گزارش دهی خواهد بود؛ در صورتی که یکی از کاربران فیلمی را به عنوان نامناسب در برنامه اصلی یوتیوب پرچم گذاری کند، پس از بررسی آن فیلم و در صورت نقض قوانین جدید، آن فیلم به صورت خودکار در برنامه YouTube Kids بلاک می‌شود.
محتواهای پرچم دار همچنین دارای محدودیت سنی خواهند بود، بدین ترتیب اگر حساب کاربری افراد زیر 18 سال باشد، آن محتوا نمایش داده نمی‌شود. اما آیا این سیاست جواب خواهد داد؟ یوتیوب خود پذیرفته که با توجه به حجم بالای محتویاتی که باید آن‌ها را از بین ببرند، گاهی اوقات برخی از فیلم‌ها نادیده گرفته می‌شوند اما امیدوار است که این سیاست جدید به کاهش حجم این محتواها کمک کند.