هم رسان: آیا تا به حال بر روی لینک‌های پیشنهادی تولید کنندگان یوتویوبی که در وسط کلیپ‌ها نمایش داده می‌شوند، کلیک کرده‌اید. یوتیوب اعلام کرده از اواخر آذر ماه امکان تبلیغ ویدئوها، فهرست‌های پخش و یا استریم های زنده از طریق اعلان‌های بین برنامه‌ای متوقف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، سرویس استریم یوتویوب به هیچ وجه از اینکه کاربران علاقه کمی به این لینک‌ها نشان می‌دهند عبایی ندارد. تنها یک نفر از 20 نفر روی این لینک‌ها کلیک می‌کنند و بسیاری از افراد به لایواستریم های قدیمی ارجاع داده می‌شوند. به گفته یوتیوب کاربران معتقدند این کار شبیه به اسپم کردن است.
به عقیده شرکت این مسئله مشکلات زیادی را به وجود نخواهد آورد. یوتیوب می‌گوید کارت‌ها و لینک‌های ویدئویی در پرده نهایی روش موثرتری است. این سرویس از شما می خواهد در مورد لینک‌های متفرقه از توضیحات ویدئو، صفحات کانال و یا حتی از آرم کانال خود استفاده کنید.

یوتیوب اعلام کرد اعلان‌های بین برنامه‌ای موجود را حذف خواهد کرد که این اعلان‌ها لحظات ناراحت کننده‌ای را در بین تماشای فیلم برای کاربران ایجاد می‌کردند زیرا این لینک‌های پیشنهادی کاربران را به ویدئوهای حذف شده هدایت می‌کردند. به طور کلی، در صورتی که از هواداران یوتیوب باشید، از شنیدن این خبر خوشحال خواهید شد. این به این معناست که در حین تماشای فیلم‌های استریم مزاحمت کمتری برای شما وجود خواهد داشت و تولید کنندگان محتواهای یوتیوبی دیگر نمی‌توانند در حین تماشای یک فیلم، محتوای خود را به زور به شما تحمیل کنند.