هم رسان: در سال جاری شاهد عرضه سه قابلیت امنیتی جدید برای YouTube Kids خواهیم بود که به نظر می رسد اولین مورد در هفته جاری معرفی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اندروید آتوریتی، هر سه ویژگی جدید بر روی محدود کردن محتویاتی که کودکان در برنامه می توانند از آنها استفاده کنند، تمرکز می کنند.
یوتیوب سخت تلاش می کند تا پس از مسائل سال گذشته مجددا اعتماد والدین را به خود جلب کند.
از سال گذشته که مشخص شد کودکان در معرض ویدئو های بسیار نامناسب در یوتیوب قرار گرفته اند، این سرویس سخت تلاش می کند تا به والدین کمک کند تا با خیال راحت اجازه استفاده از این اپلیکیشن را به کودکان خود بدهند. به عنوان بخشی از این اقدامات شرکت سه قابلیت امنیتی جدید معرفی کرده است که طی سال جاری برای اپلیکیشن YouTube Kids عرضه خواهد شد.
یکی از این قابلیت ها این هفته برای این اپلیکیشن اجرا خواهد شد، در حالیکه زمان عرضه دو مورد دیگر هنوز مشخص نیست.
این تغییر به والدین این اجازه را می دهد تا دسترسی کودکان به بعضی از کانال هایی که خودشان انتخاب می کنند را محدود کنند. این کانال های مورد اعتماد مانند Sesame Workshop و PBS Kids تنها محتواهای مناسب کودکان را عرضه خواهند کرد. یوتیوب عنوان می کند با گذشت زمان کانال های بیشتری به این قابلیت امنیتی افزوده خواهد شد.

با استفاده از این ویژگی جدید والدین دیگر مجبور نخواهند بود که در این اپلیکیشن جستجو کنند و در آن تغییراتی ایجاد کنند، تنها با فعال کردن آن در دستگاه کودکان خود می توانند مطمئن شوند که بچه ها تنها به ویدئوهای مناسب دسترسی خواهند داشت.
در آینده ای نزدیک والدین می توانند کانال هایی به غیر از مواردی که یوتیوب به آنها دسترسی دارد را انتخاب کنند. این تغییر به والدین اجازه می دهد تا تصمیم گیرنده نهایی درباره محتواهایی باشند که کودکان در یوتیوب تماشا می کنند.
در نهایت در صورتی که والدین تصمیم به غبرفعال کردن جستجو در یوتیوب را بگیرند، یوتیوب پخش ویدئوها در اپلیکیشن YouTube Kids را محدود به ویدئو ها و کانال های تائید شده خواهد کرد. امکان غیر فعال کردن جستجو پیش از این نیز در اپلیکیشن YouTube Kids وجود داشت، اما به روزرسانی آن در آینده این تضمین را می دهد که تنها کانال ها و ویدئو های تائید شده و مجاز برای کودکان به نمایش در خواهد آمد.
یوتیوب اعلام کرده والدینی که از نحوه عملکرد اپلیکیشن YouTube Kids خوشحال هستند هنوز هم می توانند محتواهای ویدئویی بیشتری را در اختیار کودکان خود قرار دهند. اما برای والدینی که درباره موارد موجود در آن نگران هستند و قصد دارند کانال های دارای محتواهای مشکل دار را در فید کودکان مسدود کنند، این قابلیت های جدید این امکان را به آنها خواهد داد.
چند روز پیش یوتیوب اولین گزارش Quarterly Moderation خود را منتشر کرد، یک قابلیت جدید که اطلاعات بهتری از نحوه برخورد سختگیرانه این سرویس با محتواهای نقض کننده TOS به کاربران می دهد.