هم رسان: گوگل از مدت‌ها پیش در حال توسعه یک نسخه سبک‌تر از برنامه یوتیوب برای دستگاه‌های موبایلی بود. این نسخه از یوتیوب که YouTube Go نام دارد به صورت نسخه بتا در دسترس بود و علاقه مندان می‌توانستند برای کمک به توسعه بهتر این برنامه آن را آزمایش کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از فون آرنا، نسخه نهایی این برنامه اخیراً در گوگل پلی استور قرار گرفته و تمامی افراد می‌توانند آن را دانلود کنند. البته این برنامه در تمامی کشورها در دسترس نیست که البته خیلی موضوع عجیبی نیست زیرا هدف تولید این برنامه این است که کاربران برخی از کشورها بتوانند هنگام استفاده از یوتیوب داده‌های خود ر ا ذخیره کنند.

یوتیوب Go این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا ویدئوها را برای تماشا در گوشی یا کارت حافظه خود ذخیره کنند. کاربران همچنین می‌توانند این ویدئوها را از طریق بلوتوث با دوستان خود به اشتراک بگذارند.
این برنامه توسط گوگل توسعه داده شده بنابراین در دستگاه‌های اندروید 4.1 جیلی بین و بالاتر اجرا می‌شود. در حال حاضر کاربران هندی و اندونزیایی می‌توانند این برنامه را دانلود کنند اما انتظار می‌رود گوگل در هفته‌های آتی این برنامه را برای کشورهای بیشتری در دسترس قرار دهد.