هم رسان: به جز انجام خرید از طریق Apple Pay، تراشه NFC کارایی دیگری در گوشی های آیفون ندارد. حالا طبق گزارشی جدید، اپل این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است که از تراشه NFC داخل آیفون خود استفاده بیشتری داشته باشند. برای مثال ممکن است کاربران پس از این بتوانند با استفاده از این تکنولوژی قفل در ها را باز کنند.

The Informationبه گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، گزارش می دهد که اپل قصد دارد یک به روزرسانی برای تراشه NFC در کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان در ماه آینده ارائه دهد. این به روزرسانی آیفون ها را قادر می سازد تا درهای هوشمند را باز کنند و حتی کرایه وسایل نقلیه عمومی را نیز پرداخت کنند.


این گزارش اضافه می کند که کارمندان اپل در حال حاضر به این ویژگی های جدید دسترسی دارند و از آیفون خود برای دسترسی به دفاتر و ساختمان های مقر این شرکت در کوپرتینو، کالیفرنیا استفاده می کنند. پیش از این گاربران آیفون می توانستند از طریق بلوتوث گوشی هایشان درهای هوشمند را باز کنند، اما مسلما استفاده از تراشه NFC گزینه ای مطمئن تر و امن تر خواهد بود، بنابراین این قابلیت برای تمامی کاربران گزینه ای فوق لعاده خواهد بود.
به نظر نمی رسد که این قابلیت تنها به مدل های اخیر آیفون محدود شود. تمامی آیفون های تولید شده از سال 2014 تاکنون دارای تراشه NFC هستند، بنابراین این ویژگی ها احتمالا پس از تائید رسمی از طریق یک به روزرسانی نرم افزاری ساده در این گوشی ها به اجرا در خواهد آمد.