هم رسان: روش های زیادی برای هک شدن در اینترنت وجود دارد اما به نظر می رسد یکی از رایج ترین روش هایی که حساب های اینترنتی کاربران هک می شود از طریق فیشینگ است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این مطلب بر اساس مطالعه اخیر گوگل است که با هدف یافتن علل ریشه ای هک شدن و تصاحب حساب های کاربران گوگل انجام شده است.
این مطالعه که با همکاری دانشگاه کالیفرنیا انجام شده، بازارهای سیاه را از زمستان سال 94 الی زمستان سال 95 تجزیه و تحلیل می کند. گوگل در این خصوص می گوید: «تحقیقات ما چندین بازار سیاه را دنبال می کند که ابزارهای شکستن قفل از شرکت های متفرقه و همچنین 25 هزار ابزار blackhat مورد استفاده برای فیشینگ و کی لاگ کردن را به فروش می رسانند. به طور کلی، این منابع به ما کمک کرد تا 788 هزار گواهی نامه به سرقت رفته توسط کی لاگرها، 12 میلیون گواهی نامه به سرقت رفته از طریق فیشینگ و 3.3 میلیارد گواهی نامه افشا شده به وسیله روش های نفوذ متفرقه را شناسایی کنیم.»

این مطالعه همچنین همگام با گزارش ارائه شده در اوایل سال است که در آن یک کلاهبرداری فیشینگ Google Docs باور کردنی انجام شد. گوگل همچنین بر اساس یافته های خود می گوید که از این دانش برای اقدامات محافظت و سیستم های امنیتی موجود استفاده کرده است تا عملکرد بهتری در مراقبت از حساب های گوگل داشته باشد، این همان چیزی است که گوگل پس از کلاهبرداری فیشینگ Google Docs در مورد G Suite خود انجام دادند.