هم رسان: ماه گذشته اینستاگرام یک قابلیت جدید معرفی کرد که به کاربران اجازه می داد از دوستان خود دعوت کنند تا به ویدئوی Live اینستاگرام آنها بپیوندند. به هر حال این دعوت تنها یک طرفه بود، یعنی فقط شما می توانستید از دوست خود دعوت کنید و دوستان شما نمی توانستند تقاضای پیوستن به شما را داشته باشند، اما اینستاگرام این قابلیت را به تازگی فعال کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، مسئولین اینستگرام می گویند:” زمانی که ویدئوی live دوستان خود را تماشا می کنید، کافی است که دکمه Request را در بخش اظهارنظر بزنید. پس از آن شما یک پیام تائید خواهید دید که دوستتان درخواست شما را پذیرفته است و چند ثانیه ای برای آماده شدن خواهید داشت. زمانی که در live هستید، صفحه نمایش به دو نیمه تقسیم می شود و در نتیجه می توانید با دوست خود در ارتباط زنده باشید. شما می توانید در هر لحظه ای ویدئوی live دوست خود را ترک کنید، این به شما این امکان را می دهد تا برای یک سلام و یا یک مکالمه طولانی به دوست خود بپیوندید.”

این به این معناست که نه تنها دوستان شما می توانند از شما دعوت کنند، بلکه خود شما هم می توانید این درخواست را از آنها داشته باشید. برای مثال اگر یکی از دوستان خود را دیدید که در live است می توانید به او درخواست بفرستید و در صورت پذیرش در کنار او باشید. همانطور که اینستاگرام اشاره می کند، این قابلیت جدای از اینکه به شما اجازه می دهد به ویدئوی Live دوست خود وارد شوید، همانند یک ویدئو Live معمولی عمل می کند، به این صورت که کاربران می توانند آن را در استوری خود با دیگران به اشتراک بگذارند و یا این که پس از اتمام کار آن را حذف کنند.
طبق گزارش اینستاگرام، این تغییرات در حال حاضر اعمال شده است و بخشی از نسخه 24 اینستاگرام است که می توانید از iTunes App Store یا Google Play دانلود کنید.