هم رسان: فیس بوک و اینستاگرام اخیرا تست یک قابلیت جدید را آغاز کرده اند که در این قابلیت به راحتی می توانید مخاطبین اینساگرام خود را به مسنجر بیافزایید. این تجربه جدید که برای کاربران اینستگرام کاملا اختیاری است، آخرین مورد از اقدامات ادغامی بین اینستاگرام و برنامه های متعلق به اینستاگرام است که این اقدامات پیش از این شامل پست های همزمان در استوری های اینستاگرام و فیسبوک و همچنین امکان راه اندازی اپلیکیشن اینستاگرام از فیسبوک می شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تک کرانچ، در قابلیت جدید دو اپلیکیشن می توانند حساب های کاربری فیسبوک و اینستاگرام یک فرد را با هم همگام سازی کنند.
در مسنجر فیسبوک هم اکنون می توانید زبانه People را مشاهده کنید بر روی گزینه “Connect to Instagram” بزنید تا مخاطبین اینستاگرام خود را به فهرست دوستان خود در اپلیکیشن پیام رسان فیسبوک اضافه کنید. همچنین در صورتی که یک کاربر جدید هستید، می توانید مخاطبین اینستاگرام خود را از قسمت ورود مسنجر اضافه کنید.
تنها می توانید مخاطبینی را وارد اینستاگرام کنید که دو طرفه همدیگر را دنبال کرده اید، بنابراین هیچ نگرانی وجود ندارد که دنبال کنندگان اینستاگرام بتوانند در مسنجر شما را اسپم کنند، حتی اگر شما هم آنها را فالو نکرده باشند.

این گزینه با توجه به این که پیام رسان اینستاگرام قابلیتی پر کاربرد در این روزها است و 375 میلیون کاربر در دایرکت اینستاگرام حضور دارند، منطقی به نظر می رسد. به هر حال احتمالا شما دوستانی در اینستاگرام دارید که می خواهید در مسنجر فیسبوک نیز با آنها صحبت کنید.
این ادغام نمونه دیگری از اقدامات هوشمندانه فیسبوک است که این شرکت برای بهبود و ارتقاء اپلیکیشن های موبایلی خود در پیش گرفته است تا کاربران را حفظ کند و در نتیجه یک شبکه اجتماعی بزرگتر ایجاد کند. با همه این تفاسیر تمامی کاربران اینستاگرامی در مسنجر یا فیسبوک حضور ندارند.
به علاوه در صورتی که این شرکت نمودارهای اجتماعی به این صورت در هم ادغام کند، خواهد توانست نقاط را د رصورت ایجاد همپوشانی بهتر به یکدیگر وصل کند.(این به معنای اطلاعات اجتماعی بیشتر برای تبلیغ کنندگان در دراز مدت است).
فیسبوک و اینستاگرام به طور رسمی راه اندازی این قابلیت را اعلام نکرده اند، اما ما مطلع هستیم که شرکت آزمایش این قابلیت را اخیرا آغاز کرده است.