هم رسان: به نظر می رسد که برخی از کاربرانی که از طریق اپلیکیشن iOS Mail ایمیل یاهوی خود را چک می کردند به تازگی با مشکلاتی روبرو شده اند، آنها درباره مشکلاتی درباره عدم دسترسی به ایمیل خود شکایت می کنند. یاهو این مسئله را به طور رسمی تائید کرده است و به نظر می رسد که این شرکت درصدد برطرف کردن این مشکلات هستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، دفتر پشتیبانی از مشترکین یاهو در یک پست توئیتری می نویسد:” ما مطلع هستیم که برخی از کاربران ایمیل یاهو هنگام دسترسی به ایمیل های خود از طریق یک اپلیکیشن Mail app با مشکلاتی مواجه می شوند. ما بابت این مسئله معذرت خواهی می کنیم و نهایت تلاش خود را می کنیم تا این مسئله را هر چه زودتر برطرف کنیم. در این مدت شما می توانید از وب یا اپلیکیشن Yahoo Mail برای بازدید از ایمیل خود استفاده کنید.”

توجه داشته باشید که این مشکل برای افرادی رخ می دهد که به این اپلیکیشن از طریق اپلیکیشن Mail دسترسی داشته اند. این به این معناست که اگر شما هم در بازدید از ایمیل خود از این طریق با مشکل روبرو شده اید، بهتر است اپلیکیشن Yahoo Mail مخصوص را دانلود و نصب کنید و یا از طریق مرورگر کامپیوتر از ایمیل های خود دیدن کنید. هنوز دلیل این مشکلات در مورد این کاربران مشخص نیست، اما همانطور که 9to5Mac اشاره می کند این مشکلی است که کاربران از دسامبر سال گذشته گزارش می کنند.
برطرف نشدن این مشکل پس از دو ماه تا حدودی نگران کننده است و می تواند اعتماد کاربرانی که انتظار رفع آن را دارند را تحت تاثیر قرار دهد.