هم رسان: ایکس باکس وان ایکس قدرتمندترین کنسول بازی است که مایکروسافت تاکنون تولید کرده است. این قدرتمندترین کنسول بازی است که به همین زودی روانه بازار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، توسعه دهندگان بازی می‌توانند عناوین خود را ارتقاء ببخشند تا بتوانند از توانایی‌های این کنسول کمال استفاده را بکنند. بسیاری از این عناوین ارتقاء یافته خود را همراه با این کنسول در اواخر همین ماه رونمایی خواهند کرد.
مایکروسافت اعلام کرده امیدوار است کنسول ایکس باکس وان ایکس را همراه با تقریباً 70 عنوان ارتقاء یافته رونمایی کند. این تعداد بازی ارتقاء یافته کاملاً چشمگیر است. ارتقاءهای مرتبط با ایکس باکس وان ایکس در بازی‌ها شامل مواردی مانند پشتیبانی از وضوح تصویر 4K، افکت‌ها و بافت‌های بهبود یافته، افزایش سرعت فریم و غیره خواهند بود. برخی از بازی‌ها از گزینه‌های گرافیکی مختلفی در ایکس باکس وان ایکس برخوردار خواهند بود که به بازی کنان این امکان را می‌دهد تا وضوح تصویر یا افکت را همانطور که دوست دارند تنظیم کنند. این مسئله کنترل بیشتری از بازی به بازی کنان ارائه می‌دهد.

فهرست کامل بازی‌های ارتقاء یافته ایکس باکس وان ایکس شامل 162 بازی است اما همه این عناوین در روز رونمایی کنسول منتشر نخواهند شد. «آلبرت پنلو» از مدیران ارشد ایکس باکس و مسئول بازاریابی کنسول جدید اعلام کرد که احتمالاً ایکس باکس وان ایکس همراه با 70 عنوان ارتقاء یافته طی هفته اول پس از توزیع کنسول عرضه خواهد شد. بعضی از عناوین ارتقاء یافته شامل Gears of War 4, Rise of the Tomb Raider, Call of Duty:WW2, Doom, Far Cry 5 و موارد دیگر است. این فهرست گزینه‌های زیادی را در اختیار علاقمندان خواهد گذاشت. علاقه مندان می‌توانند هم اکنون کنسول ایکس باکس وان ایکس را از مایکروسافت و آمازون با قیمت 499 دلار پیش خرید کنند. این دستگاه در 17 آبان امسال توزیع خواهد شد.