هم رسان: مایکروسافت در حال اجرای یک به روزرسانی میان افزاری بتای جدید برای برنامه Insiders است که بر اساس آن می توان تنظیمات کنسول ایکس باکس وان را مستقیما در ابر ذخیره کرد. این به این معناست که شما می توانید در هر جایی به تنظیمات کنسول خود دسترسی داشته باشید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، مایکروسافت نسخه آلفا را نیز برای اعضای برنامه Xbox Insiders منتشر کرده است که به کاربران اجازه می دهد تنظیمات کنسول ایکس باکس وان خود را در ابر ذخیره کنند البته این قابلیت تنها در مورد بازی های ذخیره شده نیست. این به روزرسانی می تواند تمامی تنظیمات کنسول را در ابر ذخیره کند. بنابراین در صورت استفاده از کنسولی جدید، نیازی به انجام مجدد تمامی تنظیمات نخواهید داشت.

امکان ذخیره تنظیمات ایکس باکس وان در سیستم ابر تنها کافی است اطلاعات شناسایی را وارد کنید و آماده بازی شوید. با این کار کنسول جدید دقیقا تنظیمات مشابهی با کنسول خود شما خواهد داشت. این قابلیت جدید همچنین امکان بک آپ گیری از تنظیمات تلویزیون و OneGuide را در یک حافظه خارجی فراهم می کند. همچنین اپلیکیشن موبایلی ایکس باکس به کاربران کمک خواهد کرد تا ایکس باکس وان خود را در زمان دانلود شدن به روزرسانی اولیه تنظیم کنند. اعضای برنامه Xbox Insiders این به روزرسانی را در چند هفته آینده دریافت خواهند کرد اما دارندگان کنسول ایکس باکس وان مدت بیشتری برای دریافت آن منتظر خواهند بود. این یک به روزرسانی فوق العاده برای علاقمندان به کنسول ایکس باکس وان است.