هم رسان: هر کاری باید با اعتدال انجام شود، حتی چیزهای خوبی مانند رژیم گرفتن در صورت افراط می تواند تاثیر معکوسی داشته باشد. نیازی به گفتن نیست که این مطلب در مورد بازی های ویدئویی هم درست است، به اندازه بازی کردن می تواند چیز خوبی باشد، اما افراط در این کار به هیچ وجه خوب نیست و عواقب وحشتناکی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، برای مثال بعضی از گزارشات نشان می دهند که برخی از بازی کنان بازی های ویدئویی آن قدر به این کار مشغول و معتاد می شوند که نمی توانند از این کار دست بکشند که در بعضی موارد منجر به مرگ فرد می شود. ظاهراً یک زن چینی تاثیرات جانبی زیاده روی در بازی های ویدئویی را به عینه تجربه کرده است. گزارشی از چین نشان می دهد که یک زن چینی 21 ساله با نام Wu Xiaojing پس از یک روز کامل انجام بازی “Honour of Kings” بینایی خود را تا حدی از دست داده است.
این گزارش حاکی از این است که این زن در هنگام بازی ناگهان بینایی چشم راست خود را از دست می دهد و پس از انتقال به بیمارستان پزشکان تشخیص می دهند که دچار انسداد عروق شبکیه شده است. گفته شده است که این عارضه بیشتر در بیماران سالمند رایج است و به طور بالقوه می تواند منجر به از دست دادن دائمی بینایی شود.

Wu در گفتگوی خود با Global Times گفت:” اگر کار خاصی نداشته باشم، معمولا ساعت 6 صبح از خواب بلند می شوم، صبحانه می خورم و تا ساعت 4 بعد از ظهر گوشی بازی می کنم. بعد چیزی می خورم، یک چرت کوتاه می زنم ، بیدار می شوم و تا ساعت 1 یا 2 شب دوباره بازی می کنم. پدر و مادرم همیشه به من می گفتند که کور می شوم.”
خیره شدن طولانی مدت به صفحه نمایش اصلا کار خوبی نیست، ما در روزهای اخیر تمام تلاش خود را کرده ایم تا سازندگان سخت افزار و نرم افزار را متقاعد به ساخت محصولاتی کنیم که جنبه های بد صفحه نمایش ها را کاهش دهند، برای مثال باید میزان نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش ها تا حد زیادی کاهش و فیلتر شود.