هم رسان: به لطف یک قابلیت جدید در ویندوز 10 که مایکروسافت در حال تست کردن آن است، کاربران ویندوز 10 به زودی می توانند بدون هیچ زحمتی دستگاه های بلوتوثی خود را با کامپیوتر خود جفت کنند. این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا تنها با یک کلیک بتوانند دستگاه های بلوتوثی خود را جفت کرده و بین آنها ارتباط برقرار کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، بنابراین جفت سازی و اتصال به دستگاه های بلوتوثی در صورت قرار داشتن آن ها در برد بلوتوث کامپیوترهای ویندوز 10 بسیار راحت و آسان خواهد بود.
در صورتی که این دستگاه های انتخاب شده آماده جفت شدن با سیستم ویندوز 10 باشند و ویندوز 10 آنها را در برد خود شناسایی کرده باشد، یک اعلان به این دستگاه ها ارسال می شود که به آنها اجازه می دهد بدون هیچ دردسری فرایند جفت سازی را شروع کنند. برای این کار تنها یک کلیک لازم است، این به این معناست که کاربران دیگر نیازی به باز کردن تنظیمات و پیدا کردن گزینه add a new Bluetooth device ندارند.

اولین دستگاه موجود در بازار که از این قابلیت جدید پشتیبانی می کند ماوس Surface Precision خود شرکت مایکروسافت است، اما شرکت قصد ندارد این قابلیت را تنها به این محصول محدود کند و در آینده ای نزدیک شاهد محصولات بیشتری با این قابلیت خواهیم بود. این شرکت در حال همکاری با دیگر شرکای خود نظیر Logitech است تا بتواند قابلیت جفت سازی آسان بلوتوث را به دستگاه های دیگر نیز انتقال دهد.
مایکروسافت تست این قابلیت را در جدیدترین بیلد 17093 ویندوز 10 شروع کرده است که اوایل همین هفته برای برنامه اینسایدر منتشر شده است. این قابلیت در به روزرسانی بعدی ویندوز 10 در اختیار همه کاربران قرار خواهد گرفت و انتظار می رود این نسخه در ماه مارس یا آوریل منتشر شود.