هم رسان: مایکروسافت در نظر دارد تا دانلود اپلیکیشن های موجود در Microsoft Store را برای کاربران خود راحت تر کند، از این رو یک قابلیت جدید برای انجام این کار به ویندوز 10 اضافه کرده است. این قابلیت کاربران را قادر می سازد تا از راه دور اپلیکیشن ها را بر روی هر رایانه ای که به طور مستقیم از وب سایت فروشگاه وارد شده اند، نصب کنند. البته این یک قابلیت جدید برای مایکروسافت نیست، چرا که در سیستم عامل ناموفق Windows Phone نیز شاهد چنین موردی بودیم.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این قابلیت تنها منحصر به سیستم عامل Windows Phone نبود، چرا که پیش از این کاربران دستگاه های اندرویدی نیز قادر به انجام این کار از طریق Google Play Store بوده اند. به هر حال این اولین باری نیست که مایکروسافت این ویژگی را به رایانه ها آورده است.

کاربران ویندوز 10 قادر به نصب از راه دور اپلیکیشن ها می شوندپیش از این زمانی که کاربران صفحه اپلیکیشنی را در وب سایت Microsoft Store باز می کردند، پیامی مبنی بر باز کردن Microsoft Store بر روی رایانه خود دریافت می کردند. به هر حال این قابلیت جدیدبه آنها این امکان را می دهد تا صفحه اپلیکیشن را از هر جایی مرور و جستجو کنند و از گزینه “Install on my devices” برای نصب خودکار اپلیکیشن بر روی دستگاه خود استفاده کنند. کاربران می توانند از این گزینه برای نصب هر گونه اپلیکیشنی که پیش از این در حساب مایکروسافت خود ثبت کرده اند، در هر رایانه ای که از آن وارد حساب خود می شوند، استفاده کنند.
در حال حاضر این قابلیت تنها در اختیار تعداد محدودی از کاربران ویندوز 10 قرار خواهد گرفت، و انتظار می رود که در آینده ای نزدیک کاربران بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.