هم رسان: سیستم عامل گوشی‌های هوشمند جدید مایکروسافت از آخرین سخت افزارها همچون: بالاترین پردازنده کوآلکوم پشتیبانی خواهند کرد.

به گزارش هم رسان، یکی از بزرگ‌ترین اشتباه‌های مایکروسافت در رابطه با ویندوز فون این بود که به موقع از آخرین سخت افزارها استفاده نمی‌کرد. مثلاً، در حالی که پرچم‌داران اندروید با تراشه‌های چهار هسته‌ای و صفحه نمایش 1080 پیکسل روانه بازار می‌شدند، با گذشت مدت زمانی طولانی باز هم گوشی‌های هوشمند ویندوزی از تراشه‌های دو هسته‌ای ضعیف و صفحه نمایش با کیفیت کمتر از 720 پیکسل وارد ویترین مغازه‌ها می‌شدند.

خوشبختانه، مایکروسافت این اشتباه را دیگر با ویندوز 10 موبایل تکرار نخواهد کرد و به نظر می‌رسد در شرایط کنونی این کمپانی بسیار بلند پروازانه پیش خواهد رفت، زیرا سیستم عامل گوشی‌های هوشمند جدید آن از آخرین سخت افزارها پشتیبانی خواهند کرد.

windows-10-mobile-already-supports-the-unreleased-snapdragon-830-503052-2

پردازنده مورد نظر اسنپدراگون 830 است. مایکروسافت در صفحه سخت افزار مورد نیاز برای ویندوز 10 موبایل به این پردازنده تحت عنوان MSM8998اشاره کرده است.نام مشابهی برای اسنپدراگون 820 یعنی MSM8996، نیز استفاده شده است. بنابراین به نظر می‌رسد MSM8998 جانشین مدل قبلی یعنی اسنپدارگون 820 است.

گوشی‌های هوشمند مجهز به پردازنده اسنپدراگون 820 بهمن ماه سال گذشته درکنگره موبایل MWC 2016 رونمایی شدند و به نظر نمی‌رسد کوالکام به این زودی‌ها یک تراشه جدیدتر و قوی‌تر معرفی نماید. تولید کنندگانی مانند HTC به سختی مدل‌های جدیدی از گوشی‌های هوشمند با پردازنده اسنپدراگون 820 را ساخته و روانه بازار کردند.

منبع: betanews