هم رسان: آخرین بیلد 17046 از نسخه پیش نمایش ویندوز اینسایدر 10 توسط مایکروسافت برای دانلود و نصب بر روی رایانه ویندوز اینسایدرهای حلقه فست و برای آن دسته از کاربرانی که Skip Ahead را انتخاب کرده‌اند، آماده شده است. همانطور که انتظار می‌رفت بیلد پیش نمایش ویندوز اینسایدر 10 با قابلیت‌ها، تنظیمات و پیشرفت‌های جدیدی برای کاربران ویندوز 10 همراه است که از آن جمله می‌توان به ارتقای Microsoft Edge، ارتقاهای مربوط به Windows Shell، ارتقاهای Input و … اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، مایکروسافت در ارتقاهای Windows Shell یک روش سریع و جدید برای دسترسی به گزینه‌های پیشرفته اضافه کرده است، در صورتی که روی یک اپلیکیشن UWP یا یک کاشی اپلیکیشن UWP در منوی Start این بیلد راست کلیک کنید، یک گزینه Settings جدید در More خواهید دید که شما را مستقیماً به آنجا می‌برد و دیگر لازم نیست روی چندین گزینه مسیریابی کلیک کنید. مایکروسافت توضیحات بیشتری درباره پیشرفت‌ها و تغییرات ایجاد شده بر روی سیستم‌های رایانه می‌گوید:
ما تنظیماتی به ویندوز 10 اضافه کرده‌ایم که به شما اجازه می‌دهد سابقه کار خود را مشاهده و مدیریت کنید. می‌توانید این تنظیمات را در نشانی Settings > Privacy > Activity history مشاهده کنید.
ما مشکل مربوط به باز نشدن پنجره محاوره‌ای Properties دستگاه رایانه در File Explorer که در دو بیلد قبلی وجود داشت را برطرف کرده‌ایم.

ما مشکل ایجاد شده توسط آنتی ویروس‌های متفرقه و مشکل مربوط به OneDrive Files on Demand که پیغام خطای “OneDrive cannot connect to Windows” را نمایش می‌داد را در اینسایدرها حل کرده‌ایم.
در این نسخه مشکل مربوط به صفحه نمایش‌ها را در طی خروج و خاموش شدن سیستم در حالی که یک اپلیکیشن UWP باز مانده و در حالت انتظار است را حل کرده‌ایم.
مشکل گزارش شده توسط انجمن را حل کرده‌ایم که در آن رنگ‌های صفحه نمایش پس از ارتقاء در تلویزیون‌ها و مانیتورهایی که به اشتباه به داشتن قابلیت پشتیبانی از فرمت‌های 10/12 bit تبلیغ شده‌اند، به هم می‌ریزد.
اصلاح مشکل مربوط به نسخه قبلی که باعث می‌شد راه اندازی اپلیکیشن های DirectX 12 بعد از راه اندازی اولیه با مشکل روبرو شود.
کاربرد درست آکریلیک در صفحه کلیدهای لمسی برای سازگاری بهتر با استانداردهای طراحی.
اصلاح مشکل مربوط به دکمه‌های صفحه کلید که ممکن بود در هنگام تایپ با صفحه کلید لمسی عریض روشن باقی بمانند.
اصلاح مشکل مربوط به دکمه‌های صفحه کلید در زمان تایپ با صفحه کلید لمسی چینی.