هم رسان: جدیدترین نسخه آزمایشی ویندوز 10 به نام Insider Preview Build 17074 به تازگی برای دانلود در اختیار کاربران اعضای ویندوز اینسایدر قرار گرفته است. یکی از قابلیت های جدیدی که به این نسخه اضافه شده Quiet Hours یا ساعات آرام است که از نظر کارایی شباهت بسیار زیادی به قابلیت مزاحم نشوید (Do Not Disturb) رایانه های مک دارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، با استفاده از این قابلیت می توانید زمان های خاصی از روز را برای مشاهده و دریافت پیام ها و اعلان ها اختصاص دهید. این قابلیت به صورت خودکار در هنگام اجرای بازی به صورت تمام صفحه فعال می شود تا مانع برهم زدن تمرکز کاربران با پیام های مزاحم در حین بازی شود.
چندین بهبود جزئی دیگر نیز به این نسخه اضافه شده که از آن جمله می توان به ابزارهای دستور زبان جدید برای مطالعه مطالب در وب سایت ها و کتاب های الکترونیکی، ظاهر جدید مرورگر اج برای تسهیل مشاهده کتاب های الکترونیکی، پی دی اف و دیگر اسناد و همچنین همگام سازی مطالب خوانده شده و یادداشت ها در میان دستگاه ها اشاره کرد. علاوه بر این موارد در این نسخه، از کتاب های الکترونیکی EPUB به صورت صوتی پشتیبانی می شود.
در این نسخه همچنین گزینه ای ارائه شده که با به کارگیری آن رمزهای عبور برای یک دامنه هرگز ذخیره نمی شود. علاوه بر این حالت Near Share امن تر شده است. برای مشاهده فهرست کامل ویژگی های جدید می توانید به وبلاگ رسمی ویندوز 10 مراجعه کنید.