هم رسان: ویکی پدیا این هفته قابلیت جدید و کاربردی پیش نمایش صفحات را به سایت خود اضافه کرد. بنیاد ویکی مدیا می گوید ” این قابلیت یکی از بزرگترین تغییراتی است که در سال های اخیر در نسخه دسکتاپ ویکی پدیا اعمال شده است” و این امکان را برای خوانندگان فراهم می کند تا پیش از وارد شدن به صفحه ، چندین خط از محتوای مقاله را مشاهده کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ورج، این قابلیت در عین اینکه می تواند بسیار مفید باشد و خواننده را با مطالب جالبی آشنا کند همچنین می تواند موجب حواس پرتی و عدم تمرکز خواننده به مطلب اصلی نیز گردد به ویژه اگر مقاله ای که بر روی آن کلیک می شود ، به اندازه ی کافی مفید نباشد. در قابلیت جدید پیش نمایش صفحات یک تصویر و چندین خط نمایش داده می شود که به طور خلاصه مقاله ی لینک مورد نظر را شرح می دهد و این امکان را برای خواننده فراهم می کند تا متوجه شود که به مطالعه آن لینک نیاز دارد یا خیر. با کلیک کردن بر روی پنجره ی پیش نمایش به صفحه لینک مورد نظر هدایت می شوید و اگر ماوس را از روی آن حرکت دهید، پنجره نمایش داده نمی شود.

به نظر می رسد که کاربران بسیار زیادی از این قابلیت استقبال کرده اند و تنها تعداد کمی از کاربران این قابلیت را غیر فعال کرده اند.