هم رسان: بازی‌های ویدئویی باعث می‌شوند بازیکنان غذای بیشتری بخورند، طبق مطالعات انجام شده انجام بازی‌های ویدئویی به اندازه‌ای که بعضی از افراد نشان می‌دهند بد نیست.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، بعضی از مطالعات ادعا می‌کنند بازی‌های ویدئویی امتیازات بهداشتی مهمی دارند اما با توجه به واقعیت زندگی «اعتدال» کلید همه موفقیت‌ها است زیرا طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) زیاده روی در بازی‌های ویدئویی به عنوان یک مشکل روانی در نظر گرفته می‌شود.
WHO اختلال بازی را به عنوان یک مشکل روانی در نظر می‌گیرد. طبق پیش نویس این سازمان این اختلال را در صورتی می‌توان به عنوان یک مشکل روانی در نظر گرفت که شدت آن باعث اختلالات مهمی در عملکرد خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی، شغلی و یا دیگر زمینه‌های مهم زندگی شده باشد.

اساساً اگر از بازی‌های ویدئویی در طول روز لذت می‌برید، این طبقه بندی به احتمال زیاد شما را در بر نمی‌گیرد. با این حال اگر در هنگام بازی کردن کنترل خود را از دست می‌دهید و آن قدر به این بازی‌ها اهمیت می‌دهید که این بازی‌ها نسبت به علایق دیگر زندگی و فعالیت‌های روزمره‌تان در اولویت قرار می‌گیرند، به احتمال زیاد شما دچار مشکلاتی شده‌اید.
متاسفانه تا به حال شاهد گزارش‌های غم انگیزی بودیم که بعضی از بازیکنان در اثر بازی‌های طولانی مدت به آن معتاد شده‌اند، تا جایی که دیگر اهمیتی به سلامتی خود قائل نبودند و در نهایت جان خود را در این راه از دست داده‌اند؛ یا اینکه تا جایی ادامه داده‌اند که سلامت و آرامش خود و دیگران را به خطر انداخته‌اند و نتایج تأسف باری را به بار آورده‌اند.