هم رسان: واتس اپ جدیدترین به روزرسانی خود را منتشر کرده است، این اپلیکیشن پس از این از CarPlay اپل پشتیبانی خواهد کرد. به این ترتیب اپلیکیشن واتس اپ به تنها پلتفرم پیام رسان موجود در کارپلی یعنی اپلیکیشن iMessages می پیوندد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از فون آرنا، واتس اپ دارای یک رابط کاربری مشابه با اپلیکیشن آیفون است، آیکون این اپلیکیشن در داشبورد خودرو با یک علامت در گوشه بالای سمت راست ظاهر می شود که این علامت پیام های خوانده نشده را نشان می دهد. پس از این شما می توانید با صدای خود و با گفتن فرمان “Siri, open…” برنامه را باز کنید. پس از ورود به برنامه، می توانید با تعیین مخاطب از طریق صدا کردن نام او و خواندن متن پیام، با کمک سیری پیام خود را بنویسید. بعد سیری پیام را تکرار می کند و شما می توانید آن را ارسال کنید. همچنین سیری به شما می گوید که پیام جدیدی را دریافت کرده اید، و می تواند پیام را برای شما با صدای بلند بخواند، به این ترتیب شما بدون برداشتن نگاه خود از جاده می توانید پیام خود را بخوانید و پاسخ دهید.

یک مشکل بزرگ در این قابلیت جدید این است که نمی توان از خود CarPlay به بقیه پیام ها دسترسی داشت در حالی که در iMessages چنین امکانی وجود داشت.
CarPlay قابلیتی است که امکان کار با گوشی همراه آیفون را در حین رانندگی به راننده می دهد. این قابلیت برای اولین بار در سال 2014 منتشر شد و از آن زمان مسیر طولانی را پشت سر گذاشته است. این قابلیت همراه با پشتیبانی از اپلیکیشن های صوتی منتشر شد که پس از آن پشتیبانی از اپلیکیشن های پیام رسان و صدا روی پروتکل اینترنت یا همان VoIP نیز به آن اضافه شده است. CarPlay در حال حاضر به عنوان یک آپشن در بیشتر مدل های خودرو مانند Ford Focus (2017), Volkswagen Golf (2016) و Chevrolet Camaro (2017) به مشتریان عرضه می شود.