هم رسان: واتس اَپ از اجرای یک قابلیت جدید اشتراک گذاری live Location در اپلیکیشن موبایلی خود خبر داد. اکنون شما می‌توانید موقعیت خود را به طور مستقیم از اپلیکیشن واتس اَپ با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، این قابلیت جدید Live Location هم در نسخه اندرویدی و هم آی او اس موجود است و شما می‌توانید موقعیت خود را با امنیت کامل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
امروز ما قابلیت جدیدی را اجرا می‌کنیم که به شما این امکان را می‌دهد تا دوستان و خانواده خود را از موقعیت خود مطلع کنید. شاید بخواهید با دوستان خود قرار بگذارید، امن بودن موقعیت خود را به خانواده اطلاع دهید و یا سفر خود را به دوستان اطلاع دهید، قابلیت Live Location روشی ساده و ایمن است که می‌توانید برای اهداف مختلفی از آن استفاده کنید. این قابلیت با رمزگذاری end-to-end به شما این امکان را می‌دهد تا افراد و مدت زمان اشتراک گذاری موقعیت مکانی را مدیریت کنید. شما می‌توانید اشتراک گذاری را در هر لحظه متوقف کنید و یا این که اجازه دهید مدت زمان تایمر این قابلیت به پایان برسد.

واتس اَپ قابلیت جدید Live Location Sharing را دریافت می‌کندنحوه عملکرد این قابلیت به این صورت است: یک چت انفرادی یا گروهی که می‌خواهید موقعیت خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید را باز کنید. در دکمه پیوست و در قسمت Location یک گزینه جدید با عنوان Share Live Location وجود دارد. مدت زمان به اشتراک گذاری را انتخاب کنید و گزینه ارسال را بزنید. هر شخصی در چت انتخاب شده می‌تواند موقعیت کنونی شما را در نقشه مشاهده کند. در صورتی که بیشتر از یک نفر در یک گروه موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارد، همه این موقعیت‌ها در یک نقشه قابل رویت خواهد بود.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قابلیت جدید Live Location در واتس آپ می‌توانید به لینک وب سایت رسمی واتس آپ در زیر سر بزنید.