هم رسان: می توان گفت که تقریبا می توان از تمامی سخت افزارهای کامپیوتری برای بازی کردن استفاده کرد، البته این مسئله مطرح می شود که آیا عملکرد آنها به صورت بهینه است یا خیر. برای مثال، ممکن است بعضی از افرادی که نگرانی زیادی درباره گرافیک و نرخ فریم ندارند، از GPU های مجتمع برای بازی های خاص استفاده می کنند، در حالیکه این مسئله لزوما برای بازی کردن مناسب نیست.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به هر حال باید به کسانی که قصد دارند یک کامپیوتر مخصوص بازی برای خود آماده کنند، بگویم که شرکت Western Digital اخیرا از یک SSD مخصوص بازی با عنوان NVME و با قابلیت 4K ready رونمایی کرده است. طبق گفته های شرکت، این SSD شامل تغییرات خاصی نسبت به نحوه طراحی معمولی SSD های پیشین است و شرکت ادعا می کند که مشکلات قدیمی در زمینه ذخیره سازی را در این محصول جدید حذف خواهد کرد.

Western Digital از SSD مخصوص بازی NVME با قابلیت 4K Ready رونمایی کردمارک گریس معاون ارشد بخش Devices Business Unit, در Western Digital می گوید:” اپلیکیشن های مخصوص بازی این روزها مسلتزم بالا بردن توانایی های کامپیوترها است و این وضعیت همچنان در حال توسعه است. Western Digital Black SSD با توجه به معماری و کنترلگر جدید ما تکنولژی NAND سه بعدی را با رابط NVMe ادغام می کند تا سطوح جدیدی از عملکرد را ارائه دهد. درایوهای جدید و خلاقانه NVMe ما چه به عنوان یک ابزار مخصوص بازی و چه به عنوان محلی برای ویرایش بازی محیط های کنونی و آینده که موجب افزایش داده می شوند را تجهیز خواهد کرد.
گفته می شود که SSD سرعت های خواندن را برای مدل های یک ترابایتی و 500 گیگابایتی تا 3400 مگابایت بر ثانیه و سرعت های خواندن را تا 2800 مگابایت بر ثانیه افزایش می دهد، این سرعت واقعا بالا است و اگرچه برای بازی ها طراحی و نامگذاری شده است، اما افرادی که در کارهای کامپیوتری خود به یرعت و عملکرد بالایی نیاز دارند می توانند از آن استفاده کنند. این محصول با سه مدل و سه قیمت مختلف عرضه شده است: 250 گیگبابایتی، 500 گیگابایتی و یک ترابایتی، که به ترتیب با قیمت 120، 230 و 450 دلاری به فروش می رسند.