هم رسان: اپل طی رونمایی ساعت هوشمند جدید Apple Watch تاریخ انتشار watchOS 4 را نیز اعلام کرد و همچنین قابلیت های جدیدی که این سیستم عامل خواهد داشت را نیز بیان کرد. watchOS 4 اولین بار در مراسم WWDC اپل در خرداد ماه امسال رونمایی شد اما جزییات زیادی از قابلیت های این سیستم عامل ارائه نشد. این سیتم عامل چندین قابلیت جدید را ارائه می کند از جمله قابلیت های جدیدی در سیری، واچ فیس های جدید و ارتقای قابلیت های مربوط به سلامتی و تناسب اندام.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، به عنوان نمونه برنامه پایش ضربان قلب در watchOS 4 به روز رسانی شده است و این امکان را فراهم می کند تا میزان ضربان قلب خود را هنگام استراحت، کار کردن، ریکاوری، قدم زدن و تمرین های تنفسی اندازه گیری کنید. این برنامه حتی می تواند افزایش ضربان قلب کاربر را هنگامی که هیچ فعالیتی ندارد به وی اطلاع دهد.
قابلیت جدید proactive سیری اطلاعاتی را نمایش می دهد که کاربران ممکن است در طول روز به آن نیاز داشته باشند. این به روز رسانی همچنین مواردی مانند برنامه پیشرفته Workout با یک رابط کاربری جدید، انواع تمرین های HIIT سفارشی و تنظیمات خودکار برای قرار گرفتن در استخرهای شنا را به ارمغان می آورد.

برنامه Music نیز دوباره طراحی شده تا تجربه کاربری بهتری را ارائه دهد. این برنامه به صورت خودکار فهرست پخش آهنگ ها مانند New Music Mix و Favorites Mix را با موسیقی هایی که کاربر بیشتر گوشی کرده است همگام سازی می کند.
اپل تایید کرده است که watchOS 4 بیست و هشتم شهریور منتشر خواهد شد.