هم رسان: Buzz تنها اتوبوس برقی فولکس واگن نیست که شما می توانید در خیابان ها مشاهده کنید. گروه اسکانیا فولکس واگن اعلام کرد، اولین اتوبوس برقی این شرکت با نام Citywide Low Floor قرار است در شهر سوئدی Österlund در اواسط ماه مارس سرویس کامل خود را شروع کند. این یک اجرای آزمایشی کوچک نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت،  سه اتوبوس اول می توانند یک مسیر 9.3 مایلی را با تقریبا 40 ایستگاه طی کنند، آنها هر روز روی هم رفته 100 سفر انجام خواهند دادند. فواصل ده دقیقه ای شارژ به کمک ایستگاه های شارژ بسیار بزرگ از خاموش شدن آنها مانند خودرو های برقی ساده جلوگیری می کند.

به هر حال مسلما این اولین اتوبوس برقی نیست، اسکانیا یک ابرقدرت در دنیای حمل و نقل عمومی است و این موضع گیری می تواند باعث شود که سیستم های حمل و نقل عمومی بیشتری از حمل و نقل الکتریکی استفاده کنند. البته این مسئله لزوما به خاطر نگرانی های زیست محیطی نیست. سفر با اتوبوس های برقی به طور بالقوه به خاطر صرفه جویی های سوختی و همچنین هزینه های کمتر نگهداری و تعمیر ارزان تر خواهد بود، همچنین این اتوبوس ها سر و صدای کمتری را ایجاد می کنند و لازم نیست که به سر و صدای موتورهای دیزلی بزرگ گوش دهید. استفاده دائمی از این سرویس می تواند مزیت های این سیستم حمل و نقل را به خوبی نشان دهد و احتمالا علاوه بر چند شهر محدود شهرهای بیشتری به این سیستم روی خواهند آورد.