هم رسان: با توجه به وضعیت آلودگی هوا و شرایط آب و هوایی ، خودروسازان به دنبال آن هستند که در آینده خودروهایی تولید کنند که متکی بر سسوخت فسیلی نباشد و در عوض سوخت آنها متکی بر انرژی های پاک همچون برق باشد(خودروهای هیدروژنی نیز امکان پذیر هستند). اما آینده ای که در آن خودروهای الکتریکی بر خودروهای کنونی پیش می گیرند دقیقاً چه زمانی است؟

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، شرکت خودروسازی ولوو این آینده را در سال 2025 پیش بینی کرده است. طبق اعلام ولوو، به نظر می رسد که این شرکت امیدوار است تا سال 2025 حداقل نیمی از فروش آن ها مربوط به خودروهای الکتریکی باشد. «هاکان سامئولسن» مدیر عامل شرکت خودروسازی ولوو طی نمایشگاه خودرو پکن بیان داشته که ، “سال گذشته متعهد شدیم جهت آماده سازی خود برای دوره ای که در آن خودروهای احتراق داخلی جایی ندارند به سمت تولید خودروهای الکتریکی برویم . امروز در نظر داریم این تعهد را در بازار پیشرو جهان برای تولید خودروهای الکتریکی تقویت و گسترش دهیم.”

نیمی از خودروهای ولوو تا سال 2025 الکتریکی می شوندپیش از این ولوو در سال 2017 اعلام کرده بود در نظر دارد تمامی مدل هایی که در سال 2019 رونمایی می کند مجهز به موتور الکتریکی باشد. این درحالی است که ممکن است تعدادی از این خودروها هیبریدی باشند اما تمامی آنها از یک موتور الکتریکی بهره می برند. گرچه وعده ی جدید این شرکت حاکی از آن است که ولوو در نظر دارد نیمی از خودروهای خود را به شکل کاملاً الکتریکی به فروش برساند.
اما آیا این شرکت به هدف خود دست خواهد یافت؟ باید منتظر بود و دید اما گفتنی است ولوو در این زمینه تنها نیست و انتظار می رود که در آینده مشتریان بیشتری متقاضی خودروهای با سوخت پاک باشند.