هم رسان: شرکت خودروسازی ولوو اعلام کرد که بعضی از مدل های این شرکت می توانند اطلاعاتی درباره ی  زمان واقعی را با بعضی از کامیون های ولوو(Volvo) به اشتراک بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، زمانی که اتومبیل های ولوو با سیستم Hazard Light Alert چراغ خطر خود را روشن می کنند، یک هشدار به تمامی دیگر خودرو های نزدیک که دارای سرویس ابری هستند، ارسال می شود. این هشدار ها به عنوان اخطار در مورد کاهش سرعت و یا تصادفات خطرناک احتمالی عمل می کنند. و حالا برای اولین بار Volvo Cars این اطلاعات را با شرکت دیگر یعنی Volvo Trucks به اشتراک گذاشته است، که به شناسایی تصادفات رانندگی کمک خواهد کرد و همچنین به احتمال زیاد امنیت رانندگی را بیشتر خواهد کرد.
«مالین اکهولم» ، معاون رئيس مرکز ایمنی Volvo Cars ، در بیانیه ای گفت: “به اشتراک گذاری اطلاعات ایمنی در زمان واقعی بر اساس فن آوری ایمنی متصل به اینترنت می تواند به جلوگیری از حوادث کمک کند. هر چه تعداد خودرو هایی که اطلاعات ایمنی را در زمان واقعی با یکدیگر به اشتراک می گذارند بیشتر باشد، جاده های امن تری خواهیم داشت. ما به دنبال همکاری های بیشتر با شرکت های دیگری هستیم که همانند ما به ایمنی ترافیک تعهد دارند.” ارتباطات خودرو به خودرو از اهداف گروه هایی مانند آژانس های دولتی و شرکت هایی نظیر تویوتا و فولکس‌واگن است.

اشتراک گذاری هشدار های ترافیکی در اتومبیل های ولووسیستم هشدار چراغ خطر Volvo Cars به عنوان یک قابلیت پیش فرض در تعدادی از مدل های به فروش رسیده در سوئد و نروژ در سال 2016 تعبیه شده است. اطلاعات سیستم با کامیون های ولوو به فروش رسیده در این کشورها که دارای سیستم هشدار خطر ایمنی متصل به اینترنت خود Volvo Trucks هستند، به اشتراک گذاشته می شود. کامیون هایی که مجهز به این سیستم به اشتراک گذای اطلاعات هستند شامل FH16, FH, FM و FMX هستند.
اطلاعات به اشتراک گذاری شده از طریق سیستم های ابری به صورت ناشناس خواهند بود و در نتیجه با استاندارد های GDPR مطابقت خواهند داشت.