هم رسان: ایالت های مختلف آمریکا درباره امنیت دستگاه های اخذ رأی احساس نگرانی می کنند زیرا در این دستگاه ها هم امکان دخالت روسیه در سال 2016 و هم ناتوانی خود سازندگان دستگاه وجود دارد. اما در مورد ایالت ویرجینیا، مسئولان این ایالت هیچ اقدام توام با خطری انجام نمی دهند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، هیات انتخاباتی این ایالت یک توصیه از Department of Elections را مبنی ادامه تعویض دستگاه های الکترونیکی اخذ رأی ثبت مستقیم (direct-recording electronic voting machines) با دستگاهی که یک سند کاغذی کاملاً واضح ایجاد می کند، تصویب کرده است. ویرجینیا پیش از این قانونی را برای متوقف کردن دستگاه های اخذ رأی لمسی تا سال 2020 تصویب کرده بود اما در اقدام جدید خود این تاریخ را 15 آبان ماه قرار داده و قرار است انتخاباتی برای فرمانداری و دیگر پست های کلیدی ایالت برگزار شود.
این اقدام جدید دولت ویرجینیا را مجبور به تصمیمات دیگر کرد. همان طور که Politico اشاره می کند، «مک اولیف» فرماندار ویرجینیا دو سال پیش از قوه مقننه در خواست کمک های مالی برای خرید دستگاه های اخذ رأی امن کرد اما این درخواست با مخالفت مسئولین روبرو شد. در حال حاضر گزینه دیگری وجود ندارد و دستگاه های ثبت مستقیم دیگر تضمینی ندارند، بنابراین باید دستگاه های جدیدی جایگزین آنها شود.

هیچ تضمینی وجود ندارد که ایالت های دیگر نیز از اقدام ویرجینیا تبعیت کنند، البته در صورتی که این تصمیم متوقف نشود. به هر حال Elections Department ایالتهای دیگر را نیز از توصیه های خود مطلع کرده و در صورتی که این ایالت ها نیز از این پیشنهاد به خاطر نگرانی درباره اقدامات هکری استقبال کنند جای هیچ گونه تعجبی نیست. بایگانی روی کاغذ تنها روش نسبتاً امن و مطمئن برای صحه گذاشتن بر درستی نتایج انتخابات است و هزینه بالای جایگزین کردن آنها (مک اولیف 28 میلیون دلار درخواست کرده بود) برای آرامش در زمان زیر سؤال رفتن یک رأی گیری ارزش خواهد داشت.