هم رسان: یکی از موضوعات مهمی که اخیرا در هدست های واقعیت مجازی دیده می شود موضوع پیکسل بندی تصاویری است که بر روی لنز های هدست های موجود قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، شرکت تولید کننده هدست های واقعیت مجازی مستقر در فنلاند در واقع تلاشی برای برطرف کردن این مورد نکرده است و در عوض یک هدست واقعیت مجازی با کد 20/20 تولید کرده است و ادعا می کند که رزلوشنی برابر با رزلوشن چشم انسان به کاربران ارائه خواهد داد.
همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، هدست آکیولس ریفت تصویری پیکسلی شده ارائه می دهد در حالی که Varjo امیدوار است رزلوشنی فوق العاده ارائه دهد تا کاربران VR از تماشای تصاویر و غوطه ور شدن در دنیای مجازی در این تکنولوژی جدید لذت بیشتری ببرند.

هدست های شرکت Varjo می تواند تصاویر را با کیفیتی بیش از 70 مگاپیکسل در مقابل چشم انسان نمایش دهد؛ این کیفیت در هدست های Oculus Rift و HTC Vive ، حدود 1.2 مگاپیکسل است.
انتظار می رود که Varjo سخت افزار و هدست های واقعیت مجازی را برای کاربران حرفه ای در اواخر سال 2017 رونمایی کند. متاسفانه در حال حاضر اطلاعاتی درباره قیمت این محصول منتشر نشده است، اما به محض کسب اطلاعات جدید با شما در میان خواهیم گذاشت.