هم رسان: پیش از این برای تشخیص یک شکستگی در استخوان بدن، فرد مجبور بود که از عضو مورد نظر یک عکس با اشعه ایکس بگیرد و بعد پزشک این عکس را بررسی کرده و شکستگی را تشخیص دهد. ممکن است گاهی اوقات این شکستگی ها قابل تشخیص نباشند چرا که گاهی اوقات شکستگی تا حد زیادی کوچک است، اما خبر خوب این است که FDA استفاده از Imagen’s OsteoDetect را تائید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، Imagen’s OsteoDetect یک ابزار تشخیصی مجهز به هوش مصنوعی است که قابلیت تشخیص شکستگی های استخوان رادیوس مچ را دارد. این الگوریتم با استفاده از هوش مصنوعی عکس های اشعه ایکس دو بعدی را می خواند تا نشانه های مربوط به شکستگی را برای بررسی های دقیق تر پیدا کند. همانطور که FDA تاکید می کند، این ابزار به منظور جایگزین کردن با پزشکان طراحی نشده است، بلکه این ابزار به تشخیص این پزشکان کمک خواهد کرد و احتمالا مناطقی را که از دید پزشکان دور می ماند را به آنها اشاره می کند.

استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص شکستگی مچ دستهنوز مشخص نیست چه مدت زمانی طول می کشد تا شاهد استفاده از این ابزار در بیمارستان ها خواهیم بود، اما این تائید خبر خوبی است و مسیر را برای کاربرد بیشتر هوش مصنوعی هموار تر می کند. تا کنون توجه نسبتا کمی به هوش مصنوعی در تجهیزات پزشکی وجود داشت. برای مثال اخیرا دولت انگلستان متعهد به سرمایه گذاری در زمینه توسعه هوش مصنوعی شده است که می توان از آن برای تشخیص سرطان مغز استفاده کرد.
ما همچنین محققانی را مشاهده کرده ایم که از هوش مصنوعی برای پیش بینی زمان مرگ بیماران استفاده می کنند تا شرایط خوب و آرامی برای مراقبت های پیش از مرگ فراهم کنند.