هم رسان: یک گزارش جدید از رویترز به نقل از یکی از مشاوران ارشد کنگره،حاکی از این است که ZTE و دولت ایالات متحده برای برگرداندن ZTE به کسب و کار در ایالات متحده به توافق رسیده اند. این پیشنهاد بر علیه کنگره است، که اکثریت آنها معتقدند که دولت ترامپ نباید تحت فشار در برابر ZTE کوتاه بیاید، چرا که این شرکت تحریم های علیه کره شمالی و ایران را زیرپا گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از جی اس ام آرنا، این ممنوعیت شرکت ZTE را از انجام فعالیت های تجاری با شرکت های آمریکایی منع می کرد و تمامی فروش های این شرکت را در آمریکا برای 7 سال ممنوع کرده بود. طبق گزارش فاکس نیوز، ترامپ طی یک تماس تلفنی درباره یک جریمه 1.3 میلیارد دلاری با رئیس جمهور چین به مذاکره پرداخته است. به علاوه، آمریکا ماموران تحقیق خود را در ZTE اعزام کرده اند تا مطمئن شوند شرایط همان گونه ای پیش می رود که باید باشد. همچنین ZTE باید تیم مدیریتی خود را تغییر دهد.

توافق آمریکا با توقف ممنوعیت شرکت ZTE با شرایط خاصسخنگوی کاخ سفید گفته است:”این حکم توسط وزارت بازرگانی اجرا می شود. ما اطمینان می دهیم که ZTE به خاطر نقض تحریم های ایالات متحده پاسخگو خواهد بود، بهای سنگینی را پرداخت می کند و ما از زیرساخت های امنیتی و مشاغل خود در ایالات متحده محافظت می کنیم.”
طبق یک گزارش این شرکت از زمان اجرا شدن ممنوعیت در 15 آوریل 3.1 میلیون دلار را از دست داده است. با توجه به این اخبار ، سهام تامین کنندگان آمریکایی شرکت ZTE با افزایش قیمت روبرو شدند. Acacia (تولید کننده تجهیزات شبکه نوری) افزایشی 4.4 درصدی و Oclaro (تولید کننده قطعات نوری) افزایشی2.7 درصدی را داشته است.