هم رسان: محققان آمریکایی بیش از شش نفر از مقامات دولت روسیه را شناسایی کرده اند که در هک رایانه های کمیته ملی دموکراتیک (DNC) مشارکت داشته اند. برخی معتقدند این هک انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در سال گذشته تحت تأثیر قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اینفوسکیوریتی، طبق گزارش مجله وال استریت، مقامات وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا در حال آماده سازی یک کیفرخواست هستند که سال آینده به ثبت خواهد رسید.
جامعه اطلاعاتی آمریکا پیش از این ارزیابی کرده بود که کرملین در سال 2016 یک کمپین نفوذ با هدف نفوذ به انتخابات ریاست جمهوری به راه انداخته بود اما هنوز مشخص نیست دقیقاً چه کسی از حمله های سایبری پشتیبانی می کرد، حمله هایی که طی آنها مجموعه ای از ایمیل های مهم سیاسی به سرقت رفت و بعدها از طریق WikiLeaks منتشر گردید.
این ایمیل های افشاء شده آسیب های جبران ناپذیری به کمپین هیلاری کلینتون وارد آورد. وزیر امور خارجه اسبق ایالات متحده آمریکا نیز در گذشته WiliLeaks روسیه را دلیل باخت انتخاباتی خود معرفی کرده بود.
ارائه کیفرخواست شانس بسیار کم و یا هیچ شانسی برای دستگیری و استرداد افرادی که گفته می شود در هک های DNC دست داشته اند، خواهد داشت، با این حال این اقدام فشار موجود بر روی دولت ترامپ را افزایش می دهد تا به نقش دولت روسیه در پیروزی او اعتراف کند.

تحقیقات دیگری نیز به سرپرستی «رابرت مولر» مشاور ویژه اتهامات اولیه به اعضای کمپین ترامپ را مطرح می کند زیرا این تحقیقات نیز به دنبال افشای تبانی احتمالی ترامپ با دولت روسیه طی رقابت بر سر رسیدن به کاخ سفید است.
علیرغم پست توئیتری ترامپ با مضمون «این تنها یک شوخی دمکراتیک است»، اتهام پول شویی و امتناع از پرداخت مالیات به «پائول مانافورت» رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ و ریچارد گیتز عضو وابسته به آن وارد شده است.
علاوه بر این، «جورج پاپادوپولسمشاور» سابق سیاست خارجی ترامپ نیز متهم به دروغ گفتن به نمایندگان اف بی آی در مورد دیدار با واسطه های روسیه شده است. گفته می شود او در ازای تخفیف جرم خود با بازرسان کمک کرده است که این خبر بدی برای دیگر اعضای ستاد انتخاباتی که مرتکب خلاف شده اند، خواهد بود.
همچنین گزارش هایی وجود دارد که «جف سشنس» وزیر دادگستری هم به دلیل ادعای خود مبنی بر عدم اطلاع از هرگونه تلاشی برای تبانی با مقامات روسیه متهم به شهادت دروغ شده است. طبق اسناد و مدارکی سشنس و ترامپ در جلسه ای حضور داشتند که در آن «پاپادوپولوس» به طور خلاصه اعلام کرده ارتباطاتی دارد که می تواند جلسه ای بین ترامپ و رئیس جمهور پوتین ترتیب دهد.