هم رسان: در حال حاضر بسیاری از خودروسازان به سمت تولید خودروهای هیبریدی یا کاملاً الکتریکی روی آورده‌اند زیرا با تولید این خودروها دیگر نیازی به مصرف سوخت‌های فسیلی نخواهد بود یا مصرف آن‌ها بسیار کاهش می‌یابد. اخیراً دولت چین اعلام کرده امیدوار است با تعیین تاریخی به سرعت فروش و ساخت خودروهای فسیلی را متوقف کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، دولت انگلیس نیز قرار است از سال 2040 استفاده و فروش خودروهای سوخت فسیلی را در این کشور ممنوع کند. اکنون به نظر می‌رسد اوبر نیز به تبعیت از این قانون و همچنین تلاش برای هموار کردن مسیر استفاده از خودروهای برقی با اعلام شعار «طرح هوای پاک» با دولت انگلیس همکاری خواهد کرد. اوبر امیدوار است طبق این طرح تا سال 2025 تمامی رانندگانش در لندن از خودروهای برقی استفاده کنند. البته این طرح در ابتدا تنها در لندن اجرایی خواهد شد و از سال 2025 به بعد در سراسر کشور لندن عملی خواهد شد.

خودروی برقی - اوبر انگلیسشرکت اوبر همچنین به رانندگان خود سرمایه‌ای به مبلغ 5 هزار پوند کمک خواهد کرد تا یک خودروی برقی یا هیبریدی جدید خریداری کنند. اوبر مبلغ این تسهیلات را در طول اجرای این برنامه حدود 150 میلیون پوند تخمین زده است. علاوه براین، اوبر طرح تعویض خودروهای سوخت فسیلی را نیز در لندن راه اندازی خواهد کرد.
«فرد جونز» مدیرعامل اوبر در انگلیس در این خصوص گفته است: «آلودگی هوا یک معضل رو به رشد است و ما مصمم هستیم با آن مقابله کنیم. شهروندان لندنی که از اپلیکیشن ما استفاده می‌کنند، اطلاع دارند که در حال حاضر تعداد زیادی از خودروهای ما هیبریدی هستند اما ما می‌خواهیم پا را فراتر گذاشته و تمامی خودروهای لندن را برقی کنیم.»