هم رسان: اوبر اعلام کرد که سال گذشته یک حمله هکری را تجربه کرده است و برای از بین بردن اطلاعات به سرقت رفته مبلغ هنگفتی به هکرها پرداخت کرده است. شرکت اعلام کرد که اطلاعات مربوط به 57 میلیون از کاربران و همچنین اطلاعات موجود در 600 هزار راننده آنها به سرقت رفته است. Uber مبلغ 100 هزار دلار به عنوان باج به هکرها پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، این هک از اکتبر 2016 که اتفاق افتاده بود مسکوت مانده بود و این هفته اوبر مدیر امنیتی خود را پس از افشای این هک، بیش از یک سال از کار بر کنار کرد. اخبار این سرقت اطلاعاتی توسط دارا خسروشاهی مدیر عامل جدید شرکت برملا شده است.
این اطلاعات حاوی نام، ایمیل و شماره تلفن 57 میلیون کاربر اوبر به همراه اسامی و شماره لایسنس 600 هزار راننده اوبر است. شرکت می گوید هیچ اطلاعاتی از سرورهای خود شرکت به سرقت نرفته است. این هک در یک سرویس ابری متعلق به یک شرکت دیگر اتفاق افتاده است که بعضی از اطلاعات در آنجا ذخیره شده بود.

در زمان بروز این حمله، ما اقدامات فوری برای مراقبت از اطلاعات و متوقف کردن دسترسی های غیرمجاز توسط هکرها انجام دادیم. در نهایت توانستیم افراد مهاجم را شناسایی کرده و این اطمینان خاطر را پیدا کنیم که اطلاعات دانلود شده همگی از بین رفته اند. همچنین برای محدود کردن دسترسی و تقویت کنترل ها و نظارت های موجود بر حساب های ذخیره سازی ابری خود اقدامات امنیتی اتخاذ کردیم.
اوبر در حال حاضر تغییراتی در ساختار و سیاست های خود ایجاد کرده است تا این اطمینان خاطر را به دست آورد که دیگر شاهد حوادثی از این قبیل نخواهد بود. به نظر می رسد مدیر عامل جدید شرکت کاملا گوش به زنگ است و مسائلی مانند امنیت را خود به عهده گرفته است.