هم رسان: توئیتر امروز در یک پست تلاش کرد موضع خود را درباره نحوه استفاده رهبران دنیا و مقامات سیاسی از این پلتفرم شفاف سازی کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، تاکنون افراد زیادی از این سایت خواسته اند تا حساب کاربری دونالد ترامپ را مسدود کند زیرا او بارها و بارها پست های خشونت آمیز و تهدیدآمیزی را به اشتراک گذاشته است، اما توئیتر اغلب در بیان توضیحات خود درباره عدم مسدود کردن ترامپ تردید داشته است.
این شرکت در پست جدید خود می گوید مسدود کردن حساب های کاربری رهبران جهانی و حذف پست هایشان در نهایت منجر به محدود شدن بحث ها و گفتگو های مهم خواهد شد. سخنگوی این شرکت می گوید:«مسدود کردن یک رهبر جهانی از توئیتر و یا حذف پست های بحث برانگیز او اطلاعات بسیار مهم که مردم باید شاهد آن باشند و درباره آن بحث کنند را مخفی می کند. این تصمیم همچنین این رهبران را ساکت نخواهد کرد و مسلما مانع از بحث های ضروری و لازم در خصوص صحبت ها و اقدامات این رهبر خواهد شد.»

توئیتر اعلام کرد ممنوعیت رهبران دنیا اطلاعات مهم را مخفی نگه می داردبه عبارت دیگر این کار ترامپ را از هیچ صحبتی منع نمی کند. این رئیس جمهور پیش از این به دلیل به اشتراک گذاشتن فیلم های تبلیغاتی خشونت آمیز و ضد مسلمانان و تهدید کشورهای دیگر چندین بار مورد انتقاد شدید جهانیان قرار گرفته است. سازمان Color of Change دادخواست جدیدی منتشر کرده که در آن خواهان حذف حساب ترامپ از شرکت توئیتر شده است. پس از توئیت مجدد فیلم های وحشت انگیز توسط ترامپ، توئیتر ابتدا با گفتن این که ممکن است این فیلم ها مهم و جالب باشند و مورد توجه عموم قرار بگیرند، به سوالات مطرح شده درباره دلیل عدم حذف این توئیت ها پاسخ داد اما پس از آن موضع خود را تغییر داد و توجیه کرد که این فیلم ها سیاست این پلتفرم را نقض نمی کنند.
همچنین توئیتر در پست امروز خود به وضوح به شخص ترامپ اشاره ای نکرده و اعلام کرد تمام تلاش خود را می کند که در مورد علایق عموم مردم بی غرض بماند و هیچ حساب شخصی نمی تواند مانع از رشد توئیتر شود و هیچ کس نمی تواند در تصمیمات این شرکت دخالت کند. به نظر می رسد این اظهار نظر پاسخی به اتهاماتی است که ترامپ را در مرکز توجه قرار داده بود. این شرکت می گوید:« ما توئیت های سرکردگان جهانی را بر اساس یک چارچوب سیاسی که موقعیت آن ها را تعریف می کند مورد بررسی قرار می دهیم و سپس بر اساس این موقعیت و چارچوب قوانین خود را اعمال می کنیم. ما تلاش می کنیم توئیتر را به بهترین مکان برای مشاهده و بحث و گفتگو درباره موضوعات مهم تبدیل کنیم. به عقیده ما این بهترین راه برای کمک به پیشرفت جهانی که در آن زندگی می کنیم است.»