هم رسان: توئیتر به کاربران خود این وعده را داده بود که رویداد های مهم و شگفت انگیز دنیا را به دقت دنبال کند تا از شایعات و اخبار جعلی و ساختگی جلوگیری کند، اما به نظر شما این اقدام چگونه می تواند جلوی کاربران را در وهله اول از ایجاد مشکل بگیرد. جواب این سوال خیلی ساده است، در واقع این کار پیش از این که فردی کار اشتباهی انجام دهد، قوانین را به او نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، توئیتر در حال انجام مطالعه ای است و تلاش می کند تا قوانین خود را به اطلاع همه برساند تا ببیند که آیا این اقدام می تواند به قانون مداری مردم کمک کند یا خیر. یک تحقیق نشان می دهد که در صورتی که افراد قوانین را به صراحت مشاهده کنند، به این قوانین احترام می گذارند، در نتیجه توئیتر معتقد است که این مسئله در مورد شبکه های اجتماعی نیز صدق می کند.

شرکت در مورد نحوه عملکرد این تست با صراحت صحبت نکرده است، البته این کار می تواند عمدی باشد تا در زمان انتشار نتایج آنها را تغییر دهد و تحریف کند. توئیتر تلاش می کند با به دست آوردن اجازه از کمیته های اخلاقی دانشگاهی و همین طور ارائه استراتژی خود به Open Science Framework خود را موجه نشان دهد. تمامی نتایج به صورت ناشناس باقی خواهند ماند و اطلاعات به دست آمده در یک مجله علمی منتشر خواهد شد.
البته هیچ تضمینی برای این وجود ندارد که این کار نتیجه ای در بر داشته باشد. یک سوء استفاده گر مشخص و کاربلد می تواند به راحتی قوانین را نادیده بگیرد و امیدوار باشد که توئیتر موفق به گرفتن او نشود. مسلما یک اپراتور بات روسی دست از کار خود نمی کشد. با این حال، ممکن است این اقدام سوء استفاده های رایج توسط افرادی که اطلاعات کمی در مورد عواقب موجود برای توهین ها و تهدیدات دارند را تحت تاثیر قرار می دهد. این اقدام تنها بخش کوچکی از یک راه حل وسیع است که شامل تکنولوژی و اجرای بهتر است و در واقع هیچ راه حل مشخصی برای این مسئله وجود ندارد.