هم رسان: اگر تحولات سیاسی در ایالات متحده را دنبال کنید، می دانید در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال گذشته سر و صدای ایجاد شده است. بعضی‌ها ادعا می‌کنند هکرهای روسی برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به نفع ترامپ آسیب‌های زیادی را وارد کرده‌اند. حالا شنیدن خبر بحث و گفتگوهای رئیس جمهور ترامپ و رئیس جمهور پوتین درباره تشکیل یک واحد امنیتی سایبری به عنوان وسیله‌ای برای محافظت در برابر هک کردن انتخابات برای بسیاری از کارشناسان تا حد زیادی تعجب آور است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این خبر را رئیس جمهور آمریکا یعنی «دونالد ترامپ» در رسانه ارتباطی مورد علاقه‌اش یعنی توئیتر تائید کرده است. این دو رییس جمهور در اجلاس G20 در هامبورگ آلمان یکدیگر را ملاقات کردند. این اولین بار بود که این رهبران در این اجلاس شرکت کردند. این اتفاق مصادف با زمانی است که محققان در ایالات متحده در مورد توافق احتمالی میان کمپین‌های انتخاباتی رئیس جمهور و مقامات روسیه تحقیق و بررسی می‌کردند.

ترامپ در توئیتر خود گفته است: «پوتین و من درباره ایجاد یک واحد امنیت سایبری غیرقابل نفوذ بحث کردیم تا هک انتخاباتی و بسیاری از دیگر احتمالات منفی را جلوگیری کنیم.»
اطلاعات بیشتری درباره این واحد امنیت سایبری منتشر نشده است. بنابراین نحوه عملکرد و موضوعات و حیطه‌های کاری این واحد امنیت سایبری هنوز مشخص نیست. با این حال به عقیده کارشناسان در صورتی که این واحد امنیتی بتواند باعث توقف حملات جهانی باج افزاری شود که اخیراً خرابکاری‌های زیادی را به بار آورده‌اند، از این طرح استقبال خواهند کرد.