هم رسان: فروش نخستین خودروهای تویوتا که می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند از سال 2021 در آمریکا آغاز خواهد شد. به گفته ی شرکت خودروسازی تویوتا، تا اواسط سال 2020، اغلب مدل های تویوتا و لکسوس به قابلیت DSRC (ارتباط اختصاصی برد کوتاه ) مجهز می شوند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، طبق گزارش رویترز، این شرکت از سال 2015 این فناوری را در حدود 100 هزار خودرو بومی ژاپن به کار برده است. این شرکت خودروسازی به سیستم های ترمز اضطراری خودکار خود که از سال 2015 متعهد به ساخت آنها شده بود به عنوان اثبات این فناوری اشاره کرده است. حالا، تویوتا اعلام کرده که 92 درصد از سهم فروش بازار آمریکا متعلق به خودروهایی است که مجهز به فناوری سیستم ترمز Toyota Safety Sense یا Lexus Safety Sense به عنوان یک امکان استاندارد هستند.
گرچه تویوتا تا حدودی برای معرفی این فناوری، دیر عمل کرده است. در واقع شرکت های دیگر از جمله فولکس واگن به طور خاص اعلام کرده است که خودروهای ارتباطی این شرکت از سال 2019 به جاده ها خواهند آمد. شبکه ی خودروهایی (grid of cars ) که می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، موضوعی است که با اعطای باند 5.9 گیگاهرتزی دولت ها از سال 1999 به بخش صنعت خودرو به ویژه برای سیستم های V2V (خودرو به خودرو) مطرح شده است. تویوتا برای پیاده سازی برنامه ی خود از 7 کانال ارائه شده برای فناوری DSRC استفاده خواهد کرد.

خودروهای تویوتا تا سال 2025 با یکدیگر صحبت می کنند!امید می رود که با به کارگیری خودروهای مجهز به سیستم V2V و فناوری ارتباطی V2I (ارتباط خودرو با زیرساخت) میزان ترافیک و تصادفات کاهش یابد. البته خودروسازان برای اجرایی کردن این امر راه طولانی را در پیش دارند. سه سال پیش، قانونی برای نصب سیستم های V2V به عنوان یک استاندارد در خودروها به تصویب رسید. اما این قانون تاکنون اجرا نشده است. فورد اخیراً اعلام کرده است که دستیار راننده CoPilot 360 این شرکت به عنوان یک امکان استاندارد تا سال 2020 در خودروهای فورد به کار گرفته می شود، اما این شرکت به صراحت اعلام نکرده است که سیستم های ارتباطی V2V نیز در این خودرو ها به کار خواهد رفت یا خیر.