هم رسان: اپل با انتشار سیستم عامل iOS 11 قابلیت‌های جدید زیادی را برای دستگاه‌های آیفون و آی پد ارائه کرد. یکی از این قابلیت‌ها این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا با 5 بار فشردن پی در پی دکمه قفل (lock) به صفحه خدمات اضطراری بروند. در این صفحه می‌توانید دستگاه را خاموش کنید یا با خدمات اورژانسی تماس بگیرید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این قابلیت زمانی که در موقعیت اضطراری هستید و فرصتی برای باز کردن قفل گوشی نیست کاربرد دارد. اما ظاهراً برخی از کاربران با امتحان این قابلیت مزاحمت‌هایی را برای پلیس تورنتو ایجاد کرده‌اند و همین امر باعث شده پلیس این شهر طی یک پیام توییتری از کاربران درخواست کند که این کار را ادامه ندهند. پلیس تورنتو در پیام خود نوشته است: «لطفاً قابلیت جدید iOS11 (فعال سازی سیستم 911) را امتحان نکنید. دریافت تماس‌های بسیار زیاد از این قبیل باعث مسدود شدن خطوط 911 شده است.»

طبق این توییت، کاربران بسیار زیادی این قابلیت را امتحان کرده‌اند و همین مسئله باعث شده خطوط ارتباطی برای آن دسته از افرادی که واقعاً شرایط اضطراری داشته و به کمک نیاز داشتند مسدود شود.
افرادی که با 911 تماس می‌گیرند و کار ضروری ندارند متحمل پرداخت جریمه خواهند شد.