هم رسان: به نظر می رسد که اپل واچ به ابزاری ارزشمند برای افرادی تبدیل شده است که به دنبال مدیریت و کنترل سلامت خود هستند این دستگاه به شناسایی مشکلات قلبی احتمالی، دیابت و غیره کمک می کند و حتی شایعات حاکی از این هستند که ساعت های هوشمند اپل در آینده حتی به کنترل گلوکز غیرتهاجمی نیز مجهز خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل طی جلسه سالیانه سهامداران اپل اعلام کرد که معتقد است اپل می تواند نقش مهمی در مراقبت های بهداشتی داشته باشد. این نقش و تاثیر اپل هم در قالب اپل واچ و هم از طریق ذخیره گزارشات پزشکی در آیفون خود را نشان می دهد. گفته می شود که اپل با همکاری US FDA f در یک برنامه آزمایشی تلاش می کند بهترین روش برای ایجاد محصولات بهداشتی دیجیتالی با خطر کمتر را بیابد.

تیم کوک:اپل تاثیر قابل توجهی در مراقبت های بهداشتی خواهد داشتاپل همچنین در حال همکاری با یک شرکت بیمه درمانی با نام Aetna است که ساعت های هوشمند اپل را با قیمتی پایین به مشتریان خود ارائه خواهد کرد. اما باید منتظر بمانیم تا نتیجه دقیق این همکاری ها را مشاهده کنیم. به هر حال کاملا روشن است که اپل قطعا فراتر از محصولات و سرویس های معمولی حرکت می کند و در زمینه های مختلف کار خود را توسعه می  دهد. با توجه به این که گفته می شود بخش سلامت اپل 3 تریلیون ارزش دارد، به نظر می رسد به دنبال یک سود و درآمد قابل توجه از این بخش است.