هم رسان: در آینده ای نه چندان دور خواهید توانست بدون نیاز به منتظر ماندن در صف های طویل برای اسکن بلیت خود، به محل برگزاری کنسرت بروید چرا که پس از این در محل برگزاری کنسرت به صورت خودکار چهره تان اسکن و شناسایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ورج، وب سایت فروش آنلاین بلیت Live Nation و Ticketmaster در زمان اعلام سرمایه گذاری در Blink Identity در هفته گذشته خبر از این امکان جدید دادند. Blink یک شرکت جدید برند است که ادعا می کند قادر به شناسایی طرز راه رفتن افراد در کمتر از یک ثانیه است، حتی اگر آنها رو به دوربین قرار نداشته باشند.

تشخیص چهره جایگزین خرید بلیت می شود Live Nation در هفته گذشته یک یادداشت به سرمایه گذاران نوشت: “ما همچنان سرمایه گذاری در تکنولوژی های جدید را ادامه خواهیم داد تا Ticketmaster را از دیگر سرویس های موجود در صنعت خرید بلیت متمایز کنیم.” همچنین اضافه می کند که تکنولوژی Blink به شما اجازه می دهد تا بلیت دیجیتالی خود را با تصویر خودتان مرتبط کنید و فقط به محل برگزاری بروید.
اگر چه این روش بسیار مناسب به نظر می رسد، اما باید فراموش نکنیم که محل برگزاری نیز باید مجهز به تجهیزات نظارتی باشد تا بتوان از این تکنولوژی استفاده کرد. اما به هر حال در این روش یک نکته منفی وجود دارد، علاوه بر اینکه وب سایت Ticketmaster با ارائه ی این قابلیت قیمت بلیت های خود را افزایش می دهد، با این روش این شرکت می تواند یک پایگاه داده از تصاویر افراد ایجاد کند که خیلی از مردم با این مورد احساس راحتی ندارند.
به نظر می رسد تا به حال هیچ برنامه ای برای اجرایی کردن این طرح وجود نداشته است.