هم رسان: گوشی نوکیا 8 یکی از مهیج ترین دستگاه های 2017 است که شرکت فنلاندی نوکیا با آن دوباره به بازار گوشی های هوشمند برگشته است.
به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از فوربز، اکنون با انتشار به روز رسانی اندروید اوریو برای این گوشی تصمیم داریم تا سه قابلیت فوق العاده ای که با این به روز رسانی به گوشی نوکیا 8 اضافه می شود را مرور کنیم. با ما همراه باشید.

اعلان ها

یک کاربر معمولی گوشی هوشمند معمولاً اعلان های مختلفی از شبکه های اجتماعی، هشدارها، بازی ها، پیامک و غیره دریافت می کند . کاربران نوکیا 8 با به روز رسانی به اندروید 8.0 اوریو می توانند با روش های متفاوتی به این اعلان ها رسیدگی کنند.
با فرض اینکه توسعه دهنده این قابلیت را فعال کرده باشد، برنامه ها نشانی دارند که نشان می دهد چه تعداد اعلان برای آن برنامه دریافت شده است. بدون شک برنامه های زیادی در ماه های آینده این قابلیت را به عنوان یک قابلیت استاندارد خواهند داشت.
شما همچنین می توانید اعلان ها را بر اساس اهمیت آنها اولیوت بندی کنید. زمانی که اعلان نمایش داده می شود دارای یک آیکون چرخ دنده است که با کلیک بر روی آن ، آن اعلان در اولویت مهم قرار می گیرد و می تواند با صدای متفاوت یا به شکل پاپ آپ بر روی صفحه نمایش ، نشان داده شود.
همچنین می توانید اعلان هایی که نیاز به یادآوری دارند را نیز به تعویق بیاندازید تا بعداً به شما یادآوری شود.

حفاظت بدافزاری بهتر
به همراه به روز رسانی اوریو برنامه ی محافظتی Google Play Protect نیز دریافت می شود (در نسخه های قدیمی Play Protect دریافت می شود) که روشی مناسب برای افزایش لایه های امنیتی است. این برنامه جهت اطمینان از نبود مشکل یا مساله امنیتی، پیاپی گوشی، برنامه ها و داده های شما را اسکن می کند .

عمر باتری و پس زمینه

عمر باتری بیشتر تنها با یک بار شارژ از مواردی است که همه به دنبال آن هستند. کدهای اوریو برای به حداقل رساندن مصرف باتری به وسیله ی برنامه های باز در پس زمینه اجرا می شوند. اغلب این کدها در پس زمینه هستند و زمان پردازش برنامه ها را کاهش می دهند و بدین ترتیب موجب افزایش عمر باتری می گردند.