هم رسان: مقررات بعضی از آپارتمان‌ها به شما اجازه نگهداری از یک حیوان خانگی را نمی‌دهد و اگر یک حیوان خانگی داشته باشید، برای سکونت در این آپارتمان‌ها با مشکل روبرو خواهید شد. حالا شرکت ژاپنی Yukai Engineering اخیراً در نمایشگاه CEATEC 2017 از یک راه حل پیشرفته با فناوری بالا برای این مشکل رونمایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این بالش رباتیک با نام Qoobo در شکل و شمایل یک گربه بدون پا و سر طراحی و ساخته شده است. این بالش دارای یک سطح پشمالو و یک دم است که با نوازش کردن آن این دم تکان می‌خورد. این یک ربات درمانی است که مخصوص افرادی است که با نوازش کردن حیوان خانگی خود به آرامش می‌رسند اما اجازه نگهداری از آن را ندارند.

به نظر می‌رسد این گربه کاملاً واقعی عکس العمل نشان می‌دهد و با توجه به شدت نوازش و ضربه دم خود را تکان می‌دهد. طبق گفته‌های مدیر اجرایی این شرکت این طراحی بر اساس تحقیقاتی است که در زمینه نحوه رفتار گربه‌ها و سگ‌ها در برابر ضربه خوردن انجام شده است.

شرکت قصد دارد تا ساخت Qoobo را با استفاده از یک سرمایه گذاری مشترک در اواخر سال جاری شروع کند که انتظار می‌رود تا تابستان سال آینده آماده شود. همچنین انتظار می‌رود با قیمت 100 دلار به فروش برسد که واقعاً گران است. اگر فکر می‌کنید این بالش می‌تواند باعث آرامش شما شود، گزینه ارزان‌تری در مقابل خرید یک حیوان خانگی خواهد بود.