هم رسان: اخیراً چندین تصویر از بی ام و ام 5 (BMW M5) جدید به بیرون درز کرده و حالا این خودرو با مشخصات قابل توجهی رسماً رونمایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجتز، خودروی جدید بی ام و ام 5 مجهز به یک موتور 4.4 لیتری v8 دو توربو (bi turbo) است و قادر به تولید 600 اسب بخار و 750 نیوتن متر گشتاور است.

این قدرت و گشتاور موجب می‌شود این خودرو بتواند در عرض 3.4 ثانیه به شتاب 0 تا 62 مایل در ساعت برسد و دارای حداکثر سرعت 155 مایل در ساعت با موتور الکتریکی باشد.

خودروی جدید بی ام و ام 5 دارای مصرف ترکیبی سوخت: 10.5 l/100 km [26.9 mpg imp] *; انتشار گاز دی اکسید کربن: 241 g/km* است و همچنین اولین مدل سدان سری‌ام است که به سیستم چهار چرخ متحرک M xDrive مجهز شده است. این تغییرات باعث شده خودروی جدید بی ام و ام 5 پویایی بهتری داشته باشد و در رانندگی‌های روزمره عملکرد بهتری را ارائه دهد.

سیستم جدید M xDrive بی ام و امن‌ترین سیستم چهار چرخ متحرکی است که بی ام و تاکنون توسعه داده است و دارای عملکرد بالایی است. این سیستم با یک جعبه انتقال مرکزی (central transfer case) به همراه کلاچ چند صفحه‌ای کار می‌کند و هنگام نیاز توان را بین اکسل‌های جلو و عقب به طور کامل توزیع می‌کند. یکی دیگر از سیستم‌های عالی کشش (traction) این خودرو که در تمام شرایط جاده‌ای و آب و هوایی عمل می‌کند، دیفرانسیل Active M در محور عقب است که به طور کاملاً متفاوتی عمل کرده و دارای اثر قفل بین 0 تا 100 درصد است.

بی ام و از اواسط شهریور ماه پیش فروش این خودرو را با قیمت شروع 117,900 یورو آغاز خواهد کرد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این خودرو به وب سایت رسمی بی ام و مراجعه کنید.