هم رسان: به تازگی پوست الکترونیکی تولید شده که به کاربر اجازه می دهد اشیاء مجازی را بدون لمس انها کنترل کند مانند تایپ بر روی یک صفحه کلید یا تنظیم نور چراغ.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ورج، در دستگاه های استاندارد واقعیت مجازی لازم است جهت مسیر یابی حرکت، شیء مورد نظر دیده شود. این امر معمولا با استفاده از دوربین ها انجام می گیرد که ابزار مناسبی برای تشخیص حرکات بزرگ هستند اما وضوح تصویر این دوربین ها برای کار با جزییات دقیق تر مانند حرکت انگشتان معمولاً بسیار کم است. در پژوهشی که به تازگی در مجله ی the journal Science Advances به چاپ رسیده است ، دانشمندان موفق به تولید پوست الکترونیکی شده اند که متشکل از یک فیلم نازک به همراه حسگرهای داخلی است و با یک آهنربا تعامل دارد. در نتیجه برای کنترل اشیا نیازی به دیده شدن آنها نیست زیرا این پوست از میدان مغناطیسی استفاده می کند و علاوه بر آن انرژی کمی هم استفاده می کند. این حسگر نرم و تاشدنی است و می توان از آن در آینده در تجهیزات پزشکی مانند اعضای مصنوعی یا ربات ها استفاده کرد.

هنگامی که این پوست الکترونیکی را روی دست خود می کشید ، حسگرهای درونی آن با میدان مغناطیسی نزدیک تعامل می کند. بسته به زاویه دست شما ، این پوست می تواند سطح های مختلفی از ولتاژ را تولید کند. محققان نرم افزاری را طراحی کرده اند که هر اتفاقی که در زوایای مختلف حسگرها رخ می دهد را کنترل می کند. بدین ترتیب کاربر با پوشیدن این پوست الکترونیکی می تواند یک چراغ مجازی را خاموش یا روشن کند و یا روی صفحه کلید تایپ کند.
نویسنده ارشد این پژوهش می گوید، این فناوری جایگزین فناوری واقعیت مجازی فعلی نیست بلکه با اضافه کردن جزییات بیشتر آن را تکمیل می کند. در حال حاضر محققان در حال توسعه ی میدان مغناطیسی به اندازه ی یک یخچال مغناطیسی هستند در نتیجه گام بعدی آنها کار بر روی زمینه های کوچکتر و هدایت آنها خواهد بود.