هم رسان: سامسونگ در حال کار بر روی پروژه جدیدی است که برای تبدیل گوشی های هوشمند قدیمی به نسخه های جدید طراحی شده است. اولین تولید به عنوان بخشی از این پروژه یک ابزار مخصوص استخراج بیت کوین است که با استفاده از 40 دستگاه سامسونگ گلکسی اس 5 قدیمی ایجاد شده است.

به گزارش پاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، این ابزار استخراج بیت کوین مجهز به یک سیستم عامل جدید است که سامسونگ مخصوص استخراج بیت کوین طراحی کرده است. سامسونگ این ابزار استخراج جدید را در کنفرانس اخیر خود به نمایش گذاشت.
در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی درباره طرز کار دقیق این دستگاه جدید ارائه نکرده است، هر چند سامسونگ اعلام کرده است که نرم افزار مورد استفاده برای این پروژه و برنامه های خود را منتشر خواهد کرد تا افراد دیگر نیز بتوانند با استفاده از گوشی های هوشمند قدیمی سامسونگ ابزار استخراج مشابهی ایجاد کنند.

عکس های بالا توسط کایلی وینز مدیر عامل iFixit گرفته شده است که در پروژه های مشابه با سامسونگ همکاری می کند. این شرکت برای تعمیر بعضی از گوشی های Galaxy S3 قدیمی که سامسونگ قصد دارد در پروژه بازیافت آینده خود از آنها استفاده کند، با سامسونگ همکاری می کند.
سامسونگ ویدئویی برای پروژه جدید بازیافت گلکسی منتشر کرده است . به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد طرح هایی برای ایجاد دستگاه استخراج بیت کوین با گوشی های هوشمند گلکسی اس 8 به زودی منتشر کند.