هم رسان: اخیراً گزارشی منتشر شد که در آن آمده بود برخی از کاربران از اپل به دلیل کوتاهی عمدی این شرکت در تعمیر آیفون های قدیمی تر شکایت کرده اند. به هر حال به نظر می رسد که این مشکل هنوز بر طرف نشده است، چرا که سومین پرونده نیز در مراجع قانونی به ثبت رسیده است، در این پرونده آمده است که اپل به جای برطرف کردن مشکل تصمیم گرفته است در مورد این آیفون ها به کندی عمل کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، کیتون هاروی در سومین پرونده شکایت اپل را متهم به ارائه عمدی توضیحات گمراه کننده کرده است؛ این شاکی در این پرونده اعلام می کند که اپل به جای جایگزین کردن باتری تمامی دستگاه های آیفون معیوب، اقدام به انتشار یک به روز رسانی برای آی او اس کرده است که در اصل باعث کاهش سرعت تمامی آیفون های قدیمی تر می شود.
برای اطلاع بیشتر باید بگوییم که چندی پیش برخی از کاربران آیفون 6 اس و 6 اس پلاس متوجه شدند که گوشی هایشان به صورت تصادفی با کاهش سرعت مواجه می شوند. شرکت اپل این مسئله را تائید کرد و یک برنامه تعویض باتری برای تعداد محدودی از دستگاه های معیوب به راه انداخت.

به هر حال در آخرین پرونده آمده است که اپل به خوبی می داند که این مسئله دیگر گوشی های شرکت را نیز تحت تاثیر قرار داده است، اما به جای تعویض باتری های این گوشی ها آنها را به زمان دیگری موکول می کند. اپل اخیرا تائید کرد که یک به روز رسانی برای آی او اس 10 منتشر خواهد کرد که سرعت گوشی ها را کاهش می دهد، البته استدلال شرکت این بود که قصد دارد بهترین تجربه کار با گوشی را برای مشتریان خود ایجاد کند.