هم رسان: اولین پروژه از نیروگاه توربین‌های بادی در اسکاتلند با نام Hywind Scotland کار خود را آغاز کرده است. این پروژه توسط شرکت Staoil راه اندازی شده و نیروگاه توربین‌های بادی شناور قادر به تأمین برق مورد نیاز تقریباً ۲۰ هزار واحد مسکونی است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، نیروگاه توربین‌های بادی Hywind Scotland در 25 کیلومتری شهر Peterhead در منطقه Aberdeenshire قرار دارد و می‌توان از آن در عمق 800 متری استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این توربین‌های بادی شناور فیلم زیر را تماشا کنید.

Hywind Scotland - اولین نیروگاه توربین‌های بادی شناور«ایرین روملهوف» معاون اجرایی بخش بازاریابی New Energy Solutions در شرکت Statoil می‌گوید: «Hywind را می‌توان در آب‌هایی به عمق 800 متری استفاده کرد که در نتیجه می‌توان از مناطقی استفاده کرد که تاکنون بادهای دور از ساحل آن غیرقابل استفاده بوده است. فناوری Hywind Scotland می‌تواند مسیری برای فرصت‌های جدید بازار جهانی برای استفاده از انرژی باد دور از ساحل آماده سازد. انگلستان و اسکاتلند با تکیه بر حمایت‌های دولت برای توسعه پروژه Hywind Scotland در صدر توسعه دهندگان این فناوری جدید قرار دارند. Statoil به دنبال بررسی گام‌های بعدی در صنعت توربین‌های بادی شناور است.»