هم رسان: شرکت ایسر به دنبال ورود به صحنه واقعیت مجازی است و کمپانی گیم ساز سوئدی استاربریز Starbreeze بهترین شریک موجود برای ایسر است.


به گزارش هم رسان، با توجه به حضور کم فروغ ایسر در بازار رایانه، این شرکت به دنبال یک تغییر و تنوع اساسی است و به تازگی اعلام کرده قصد پیوستن به شرکت استار بریز (سازنده بازی‌های Payday) برای تولید جدیدترین هدست واقعیت مجازی به نام StarVR را دارد.

2312-800-img-dualdisplay

نام رسمی این هدست StarVR Head-Mount Display (HMD) است که به معروفیت هدست های آکیولس ریفت، HTC Vive و پلی استیشن VR نیست اما پیش بینی می‌شود بسیاری از طرفداران پی سی را به خود جلب خواهد کرد.مهم‌ترین جاذبه StarVR این است که نسبت به میدان دید 110 درجه غول‌های این صنعت ـ یعنی آکیولس ریفت و HTC Vive ـ میدان دید وسیع‌تری (210 درجه) را فراهم می‌کند.
همچنین وضوح تصویری که این هدست ارائه می‌دهد 1440 در 5120 است. در مقایسه آکیولس ریفت و HTC Vive وضوحی معادل 1200 در 2160 دارد. در نتیجه این مشخصات فنی به معنای ایجاد یک هدست فوق العاده همه جانبه است نه اینکه مانند یک چشم بند بر روی سر قرار بگیرد. علاوه بر این افزایش وضوح، جزئیات دیداری SratVR، بسیار بیشتر از دیگر رقبای موجود در بازار است.

2312-800-img-dualdisplay
حال باید این هدست را از نزدیک بررسی کرد تا صحت ادعاهای این دو شرکت مشخص شود. مشکل موجود با StarVR این است که شرکت پشتوانه آن، یعنی استاربریز نسبتاً کوچک است و نمی‌تواند در مقایسه با سونی یا فیس بوکِ دارنده آکیولس میلیون‌ها دلار صرف پروژه VR خود نماید. به همین دلیل همکاری با ایسر نکته کلیدی این ماجراست. این دو شرکت در حال مذاکره بر روی “طراحی، تولید، تبلیغات، بازاریابی و فروش StarVR HMD ” هستند. ایسر با داشتن سرمایه‌ای بالغ بر یک 1 میلیارد دلار می‌تواند به تولید تجاری این هدست کمک کند. جدا از اینکه این کمپانی تجربه خوبی در تولید سخت افزار دارد. بنابراین هر دو کمپانی برای بهبود شرایط فعلی خود و ورود به دنیای پرطرفدار واقعیت مجازی نیاز به همکاری با یکدیگر دارند.

منبع : Pcworld